Diğer uygulamaları

Kornea Tomografi Uygulaması Nasıl Yapılır ve İşlemin Zararları Nelerdir?

Işıkların yoğunluklarını, optik özellikleri, gecikmeleri eş zamanlı biçimde ölçen görtüntüleme uygulaması kornea tomografisi ya da kornea topografisi adı verilir. Bu uygulamada herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır.

Elektroensefalografi Çekimleri Hangi Aşamlar Kullanılarak Yapılır?

Elektroensefalografi İnsan beyninin elektriksel etkinliklerinin değerlendirilmesi amacı ile yapılır. Çekimler genelde 15- 20 dakika içinde tamamlanır.

Polisomnografi Nedir, Yapılma Aşamaları Nelerdir ve Hangi Amaçla Yapılır?

Polisomnografi uygulamasında uyku esnasında meydana gelen tüm sorunlar hakkında veriler toplanır. Bu sayede kişiye en uygun olan tedavi şeklinin planlaması yapılacaktır.

Uyku EEG Nedir, Nasıl Çekilir, Aşamaları ve Amaçları Nelerdir?

Uzman tarafından tavsiye edilen ve gerekli görülen EEG çekimi farklı yöntemler ile çekilmektedir. Uzmanın yönlendirmesi ile ve çekim esnasında yardımcı olunması nedeni ile korkulacak bir tedavi yöntemi değildir.

EEG Neden İstenir ve Hangi Hastalıklar Teşhis Edilir?

EEG çekimi uykulu, uykusuz ve tüm gece EEG olmak üzere farklı farklı çekilir. EEG’ nin çekim amacı beyinin elektiksel aktivitesinin kaydedilmesidir. Çekim boyunca hasta herhangi bir ağrı yada acı hissetmez. Beyindeki sinir hücrelerinin uykuda ve normal uyanıklık durumunda faaliyetlerinin takibidir.

EEG Çekimleri Nasıl Yapılır ve Çekimin Yapılması Nasıl Detaylar İçermektedir?

Eeg çekimi için yapılacak olan işlemlerde önemli olan hastaların sabit durması, gözlerini kapatması ve teknisyenin söylediklerinin dışına çıkmamasıdır.

EEG Çekiminde Yapılacak Olan Detaylarve Çekimin Aşamaları Nelerdir?

EEg, beyinde yer alana sinir hücreleri tarafından uyku durumunda ve uyanıklık durumunda üretilen elektriksel faaliyetlerin kâğıt üstüne beyin dalgaları şeklinde yazdırılmasıdır.

Floroskopi Ne İşe Yarar, Çekim Aşamaları Nelerden Oluşmaktadır?

Floroskopi uygulaması ile kalın bağırsak, ince bağırsak, üst sindirim sistemi, kadın üreme organları, idrar yolu ve mesaneden detaylı görüntüler alınmaktadır.

Ekokardiyografi İşlemeleri Nasıl Yapılır, Uygulama Sonuçlarında Neler Belli Olur?

Ekokardiyografi işlemleri kalpte bulunan sorunların ortaya çıkarılması adına kullanılan bir testtir. Bu test sayesinde erken tanı koyulur ve gerekli tedavi yapılır.

Sonografi Nedir, Nasıl Yapılır, Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Ultrason görüntüleme, vücudun resimlerini elde etmek için ses dalgalarını kullanır. Vücudun iç organlarındaki ağrı, şişme ve enfeksiyonun nedenlerini teşhis etmede ve hamilelerde, bebeklerde ve kalçelerde bir bebeğin incelenmesine yardımcı olmak için kullanılır.

Mr Venografi Nedir, Çekim Aşamaları Nelerden Oluşmaktadır?

Veografi toplardamarların incelenmesine olanak sağlayan radyolojik destekli işlemdir. Venografi mr işlemlerinde ilaçlı madde ile yapılacaktır.

Voiding Sistoüretrografi Nedir, Nasıl Çekilir, Uygulama Şekli ve Sonrası

Kişinin idrar yollarında sorun oluştuğunda bu sorunun tespiti amacıyla yapılan voiding sistografi yönteminde, kontrat madde ile hastanın durumu gözlemlenmektedir.