Endoskopi

Özel Hastanelerde Endoskopi Fiyatları Nedir, Nasıl Hesaplanmaktadır?

Özel hastanelerdeyapılacak olan endoskopi işlemleri fiyatları hastaneye göre farklılıklar göstermektedir. Bu fiyatın belirlenmesinde birçok etken bulunmaktadır.

Endoskopi Sonuçları Ne Zaman Hastanın Eline Verilmektedir?

Endoskopi işlemlerinin bitmesinden sonraki süreçtesonuçlar hemen çıkar. Uygulamada biyopsi yapılmamışsa sonuçların alınması için hastanın beklemesine gerek yoktur.

Endoskopik Hidrosefali Ameliyatı Nasıl Yapılır, Bu Konuda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hidrosefali beyinde bulunan doku içinde var olan boşluklardaki beyin sıvısının birikim yapması sonucunda baş bölgesi içinde bulunan basıncın artması anlamına gelir.

Endoskopi Sonrası Meydana Gelen Sorunlar Arasında Neler Bulunur?

Endoskopi sonrasında belli başlı yan etkiler ve sorunlar meydana gelir. Bunların önüne nasıl geçileceği ve neler yapılması gerektiğini uzman hekim hastasına detaylı bir şekilde anlatır.

Uyutularak Endoskopi İşlemi Yapılır mı, Bu Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Uyutma yani bayıltma işlemleri ile yapılacak olan endoskopi de hastalar psikolojik anlamda sorun yaşamadan tüm uygulamayı yaptırır. Kesinlikle ağrı ve sızı duymaz.

Endosonografi Nedir, Yapım Aşamaları Nelerden Oluşur ve Riskleri Var mıdır?

Endosonografi işlemi endoskopi cihazının uç kısmına yerleştirilecek olan ultrason probu desteği ile mide, yemek borusu, duodenum, kalın bağırsak ve çevresinde bulunan dokuların incelenmesine olanak sağlar.

Kapsül Endoskopi İşlemleri Nasıl Yapılır ve Yapım Aşamaları Nasıl İlerler?

Kapsül endoskopi işlemleri küçük bir mikroçipin yutulması ile gerçekleştirilir. Mikroçip sindirim sisteminde gezinir ve görüntüler alır. Bu görüntüler hastanın belindeki kayıt cihazına aktarılır.

Makattan Endoskopi Nasıl Yapılır, İşlemler Öncesinde Neler Yapılmalıdır?

Kolonoskopi özellikle bağırsaklarda var olan kanserin teşhis edilmesinde kullanılan önemli bir tetkikdir. bu tetkikin yapılması oldukça kolay, basit ve ağrısız şekilde gerçekleştirilir.

Anestezili Şekilde Yapılacak Olan Endoskopi İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Anestezi yardımı ile yapılacak olan endoskopik uygulamalar sayesinde hastalar endişe, huzursuzluk, korku, mutsuzluk ve psikolojik anlamda sıkıntı gibi sorunlardan da uzaklaşır.

Endoskopik Ultrasonografi Nedir, Bu Uygulama Nasıl Yapılmaktadır?

Sindirim sisteminde oluşan sorunların incelenmesi ve teşhis işleminde kullanılan vegelişen teknoloji sayesinde son derece esnek bir yapıya sahip olan cihazın adına endoskopi denilir.

Bağırsaklardan Kolonoskopi Çekim İşlemleri Nasıl Yapılır ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilir?

Bağırsak bölgesinden çekilecek olan kolonoskopi işlemleri rektum ve kolon kanserlerine erken dönemde tanı koymak için bilgi verir. Bu sayede erken dönemde tedaviye başlanır.

Endoskopi İşlemleri Nasıl Yapılır, İşlemlerden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Endoskopi işlemleri sayesinde belli başlı hastalıkların tanısının koyulması işlemleri yapılır. Sonrasında neler yapılması gerekir, nelere dikkat edilir konusunda uzman hekim hastasına detay verir.

Endoskopi Kaç Yılda Bir Yapılmalı?

En çok merak edilen sorulardan biri olan `endoskopi kaç yılda bir yapılmalı?` sorusu, günümüzde ortaya çıkan endoskopik muayenelerinin ve gastroentoloji alanındaki uzmanların sayısını arttırmıştır.

Endoskopi Hortumu Nedir, Büyüklüğü ve Fonksiyonları Nelerdir?

Endoskopi hortumu, ucundaki özel bir ışık cihazı yardımı ile ağızdan mideye gönderilen ve mide rahatsızlıkların tespiti için kullanılan bir aygıttır. Bazen mide rahatsızlıkları ön plana çıkar ve bu durumda hayat çekilmez hale gelir ve uzman tavsiyesi üzerine kamera ile kontrolü gerçekleşmektedir.

Endoskopi Aç Karnına Mı Yapılır, Endoskopi Öncesi Hazırlık Aşamaları

Endoskopi işleminde herhangi bir komplikasyonun önünü alabilmek amacıyla uygulamanın aç karnına mı tok karnına mı yapılacağı ve bu durumun nedenleri hakkında detaylı bilgilendirmeler.

1 2 3 7