1 Aylık Hamileliklerde Annede Neler Meydana Gelir Ve Bebek Nasıl Gelişir?

Gebeliğin 1 ayının içinde anne adayında kesenin görülmesi ile dikkat edilmesi gereken ikinci nokta bebeğin kalp atışlarının var olup olmadığıdır. Gebelik için önemlidir.

1 Aylık Gebelik Döneminde Ultrason Görüntüleri ve Belirtileri

Hamilelik döneminin başların çiftler gebelik ile alakalı şüpheler ile uzmana başvurmaktadır. Çiftler heyecan ve merak içinde gittikleri için oldukça sabırsız bir şekilde hamilelik durumunun belli olmasını ister. Anne ve babanın heyecanının yatıştırılması ve hamilelik durumunun olup olmadığını anlamak için kan testleri ve ultrason çekimi yapılır. Ultrasonda anne karnında bebek belli olurmu, görülür mü, gebelik ile alakalı olan kese görüntülenir. Nadir olarak gözlemlenmeyebilir ama kesenin görülmesi ile gebelik teşhisi konulur.

Gebelik olan anne adayının karnında bebeğin kalp atışlarını olurmu ve görülür mü, kesenin görülmesinden sonraki en önemli detay kalp atışlarıdır. Yeni olan gebelik durumunda bebeklerin kalp atışları olurmu, bebeğin bu dönemde kalp atışlı olmaz. Gebeliğin 5 ila 6 haftalık olması gerekmektedir. İlk ay içinde gebelik oluşsa bile kalp atışı oluşmayabilir. Bu duruma boş gebelik adı verilmektedir.  1 aylık hamilelik döneminde anne ve baba adayları bebek ile alakalı olan durumları fazlasıyla merak eder ama oldukça erken bir dönem olduğu için bu süreçte bebeğin canlı olması yeterlidir.

Bebek de herhangi bir sorun olup olmadığı 1 aylık dönemde görülür mü, bunun çok erkendir. Birkaç ay sonra belli olur

1 Aylık Gebelik Döneminde Neler Olur?

1 aylık hamilelik döneminde anne de belli başlı değişimler oluşmaya başlar. Annenin ağzında tat değişiklikleri meydana gelirken sabahları mide bulantıları da bazı anne adaylarında görülmeye başlar. Bu süreçte implatasyon adı verilen kanama meydana gelebilir. Ayriyeten halsizlik ve sık şekilde idrara çıkma görülür mü, bu belirtilerde yavaş yavaş oluşmaya başlar. Hamilelik döneminde anne adayına gebelik ultrasonu çekimi yapılır ve karnında olan kese gösterilir. Ultrasona fetüsün anne karnında olması da çiftlerin heyecanlanması için yeterlidir.

Annenin karnında olan ve belli olan bebek detaylı bir şekilde ultrasonda görülür mü, bunun için birkaç geçmesi ve bebeğin büyümesi gerekir. Hamileliğin belli olmasından sonra uzman ile koordineli gidilmesi annenin karnında bulunan bebek sağlığı içinde gereklidir.  Hamilelik ve bebek ile yapılan ilk muayeneden sonra ve bebeğin belli olmasından sonra bazı bilgiler verilir. Bu bilgiler;

  • Hamilelik döneminde beslenme
  • Gebelikte alkol, sigara ve ilaç kullanımı
  • Bebek ve anne için alınacak olan vitaminler
  • Kilo alımı
  • Ultrason ile görüntüleme detayları
  • Egzersiz
  • Bebek ile alakalı gelişim detayları

Bebeğin Gelişimi

Sperm ile yumurtanın birleşmesi ile döllenme bu süreç içinde meydana gelir. Babaların spermi erkek mi, kız mı olacağını belirler. Kese halinde anne karnında olan bebek ultrasonda bu süreç içinde görülür mü, görülür. Uzman ultrason ile gerekli detaylara bakar. Bebek gelişimi ilerleyen aylarda detaylı şekilde gözlemlenir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...