Fulya Açık Emar Görüntüleme Merkezi Hizmetleri

Manyetik Rezonans, birçok hastalık için zorunlu bir işlemdir. Fulya Açık Emar Görüntüleme Merkezi bu konuda oldukça nitelikli bir hizmet veriyor.

MR görüntüleme yeri

im002422
Tümör ve lezyon oluşumuna bağlı hastalıklarda belli bir yol haritası çizebilmek için emar çektirmek gerekir. MR işlemi, bu oluşumların ve vücuda etkilerinin daha iyi görüntülenmesini, hangi yöne doğru ilerlediklerinin de anlaşılmasını sağlar ve buna göre bir tedavi planı çıkarılmasına yardımcı olur. Ancak her sağlık kuruluşunun aynı kalitede görüntüleme yapmadığını söylemek gerekir.

Bugün birçok devlet hastanesinin envanterinde eski teknoloji MR cihazları bulunuyor. Bu cihazların herkes için kullanışlı olmadığını da belirtmek gerekiyor. Ayrıca genellikle hastanelerde Mr çektirmek için uzun süre sıra beklemek gerekebiliyor ve bu da tedavinin aksamasına sebep oluyor.

Ancak Fulya Açık Emar görüntüleme merkezi gibi yerlerde MR çektirerek vücudunuzdaki oluşumlar hakkında bilgi edinebilir ve tedavinizi yürüten hekimin de bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz.

Neden Açık Emar?

Mr cihazları biçimlerine göre standart ve açık olmak üzere ikiye ayrılır. Standart emar cihazlarında tüneli andıran bir kabin bulunur ve hasta görüntüleme almak için bu kabinin içine girmek zorundadır. Açık MR cihazlarında ise 3 tarafı açık ve daha az gürültülü bir sistem bulunmaktadır.

Kapalı Mr cihazları birçok kişi için büyük problem yaratabilmektedir. Kapalı alan korkusu, anksiyete gibi psikolojik durumlar kapalı MR cihazlarını hasta için tehlikeli kılabilmektedir. Ayrıca standart emar cihazları nefes darlığı çeken ve aşırı kilolu kişiler için de büyük sorun yaratabilmektedir. Bu bakımdan açık Mr cihazlarının tercih edilmesi faydalı olacaktır.

Fulya Emar Görüntüleme Hizmetleri

2003 yılında Beşiktaş’ta faaliyete geçen Fulya Emar, başta Echomar Grubu olmak üzere birçok özel hastaneye ve devlet hastanesine görüntüleme hizmeti veriyor. Standart MR’dan çok açık MR cihazlarıyla hizmet veren Fulya MR’ın herkes için görüntüleme hizmeti verdiğini de belirtmek gerekiyor. Firmanın envanterinde son teknoloji görüntüleme cihazları yer alıyor.

130 kilonun üzerindeki kişilerin MR çektirirken ciddi sıkıntılara sahip olduğu bilinmekte. Kapalı MR cihazları 130 kilo kapasitesine sahip ancak 90 kilonun üzerindeki herkes için ciddi sıkıntı yaratabiliyor. Obezite gibi problemlere sahip kişilerin MR çektirmesi de bu bakımdan oldukça zor olabiliyor. Ancak Fulya MR, belli bir kilonun üzerindeki kişiler için de hizmet veriyor.

Ambient Experience sisteminin Fulya Emar’ı diğer görüntüleme merkezlerinden farklı kıldığını söylemek doğru olacaktır. Bu sistem sayesinde hastalar MR çekilirken diğer yandan çizgi film ya da film izleyebilmektedir. Bunun özellikle çocuklar için faydalı olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu şekilde çocukları Mr çektirmeye ikna etmek daha kolay olabiliyor.

Fulya Açık Emar, anksiyete, kaygı bozukluğu, panik atak gibi rahatsızlıklara sahip kişilerin de rahatlıkla MR çekilmesine yardımcı olacak bir sisteme sahip. Diğer görüntüleme merkezlerinde ciddi zorluklar yaşayan bu kişiler Fulya Emar’a gelerek Manyetik Rezonans görüntüleme işlemi yapma olanağına sahipler. Firmanın envanterindeki MR cihazları Açık MR türünde olduğu için bu rahatsızlıklara sahip kişiler de kolaylıkla MR çekilebiliyor.

Fulya Emar aynı zamanda çocuklara, yaşlılara ve bebeklere hiçbir zarar vermeden manyetik rezonans görüntüleme işlemi yapabilen nadir görüntüleme merkezleri arasında yer alıyor. Hızlı ve zararsız röntgen ışıkları sayesinde hamileler dahi burada MR çekilebilmektedirler. Eğer hastalığınızın tedavisi için Manyetik Rezonans görüntüleme işlemine ihtiyacınız varsa Fulya Emar’a mutlaka uğramalısınız.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...