Seyyar Röntgen Cihazı Özellikleri Nelerdir ve Nasıl Kullanılmaktadır?

Seyyar olarak kullanılan röntgen cihazları hareket etme özellikleri ile kolay kullanım sağlamaktadır. Hızlı basım özelliği ile tanı koymada destek sağlar.

Seyyar Röntgen Cihazı Nedir Özellikleri Nelerdir?

Seyyar röntgen cihazı ve normal röntgen cihazı içinde film kaseti yerleştirilebilen düz bir masa bulunur. Masa üstünde teknik anlamda hareket etme özelliğine sahip olan X-ray tüpleri bulunur. Röntgen işlemleri masaların uç kısmında ve ayakta yapılır. İç kısmına teknik anlamda kullanma için statif bir levha ile çekimin dozunun ayarlanabileceği kumanda paneli bulunur. Seyyar röntgen cihazları gelişen teknoloji sayesinde teknik anlamda da geliştirilmiştir. Özellikle dijital batarya ile geliştirilen makineleri kullanım kolaylığı sunarken güvenilirlik de sunmaktadır. Hareketli olan cihazlarının tamamı tek anlamda farklı pozisyonlara girebilir.

Özellikle hastaların yattığı ve durduğu bölgede 120 dereceye kadar hareket özelliği bulunur. Bu özelliği ile cihazları gerekli tüm ihtiyaçları karşılar. Röntgen de bulunan diğer bir özellikte batarya ile şarj edilebilmesidir. Hareketli olan röntgen aletlerinde doz ölçüm metresi bulunur. Hastalara verilecek olan dozlar buradan kolay ve hızlı şekilde belirlenir. Özellikle hareket etme anlamında güvenlik tamponları bulunmaktadır. Bu sayede hasara ve zarara yol açabilecek olan her türlü çarpmanın önüne geçilir. Özellikle son teknoloji desteği olan aletlerde maksimum düzeyde radyasyon koruması bulunur.

Yüksek kalite ile hazırlanan görüntü izleme olanağı ile filme basma da kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Ayrıca klinik anlamda bilgilerin hızlı bir şekilde paylaşılması adına opsiyonel kablosuz çözümler ve eternet çözümleri de bulunur. Özellikle hemen sonuç alınması gereken vakalarda opsiyonel kablosuz çözümler ve hızlı sonuç alma olanağı fayda sağlamaktadır.

Kullanım Talimatı Nedir?

Kullanım talimatı makinelerin içinden çıkmaktadır. Zaten makine kullanımı ile alakalı ekstra eğitimler verilir. Çekim yapan teknisyenler ve radyologlar cihazların başında eğitilir. Aletlerin detaylı şekilde kullanılması, yorumların doğru ve detaylı şekilde yapılabilmesi adına eğitim alınması şarttır. Seyyar ve sabit olan makinelerdeki en önemli farklardan bir tanesi de fiyatlarıdır. Fiyatları markaya ve kullanım özelliklerine göre değişir. Öncesinde ücretleri ile alakalı olarak detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...