Anjiyo Sonrası Göğüs Ağrısı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Yaşım kırk dokuz bundan bir ay önce kasıktan anjiyo yaptılar. Bir damar yüzde yüz tıkalıydı balonla açtılar ilaçlı stent taktılar öbür damarlarda hiç bir şey yok kendime çok dikkat ediyorum. Doksan kilodan seksen kiloya düştüm kontrole gittim. Yalnız bazen göğsümde bazen çok hafif ağrım var, doktorum zamanla geçer diyor ne yapmam gerekir. Anjiyodan sonra asabileştim ne gibi bir şeylere dikkat etmeliyim, şimdiden teşekkür ederim çalışmanızda başarıla dilerim.

Değerli okurum merhaba,

Anjiyo operasyonu sona erip taburcu olduktan sonrada dikkat edilmesi gerekli olan hususlar bulunur. Şişkinlik, mide ekşimesi, bulantı, gözlerde kararma ve baş dönmesi gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz ama bu tarz durumlar geçicidir. Sizin uzmanınızın ön gördüğü şekilde ve tavsiyelere uyarak özen göstermeniz gerekir. Geçirmiş olduğunuz bu operasyon sonrası ev veya iş yerinizde yapılması gerekli olan ağır işlerden kaçınmalı vücudunuz yormamalı ve dinlenmeye özen göstermelisiniz. Anjiyo operasyonun yapıldığı kasık bölgesine dikkat edilmeli ve genel anlamda vücudunuzun sağlık açısından dirençli olmasına özen gösterilmelidir. Beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmeli, 2,5 litrenin üstünde su tüketilmelisiniz. Var olan ağrılarınız ve sinir durumunuz zaman içinde geçer.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...