Anjiyo Sonrası Mide Bulantısı, Kusma ve İshal Normal mı?

Anjiyodan sonra bulanti kusma ishal normal mi?ÜÇ gÜn oldu hala bu şikayetler bitmiyor.şekrt ve hipotroidi nedeniyle kalp yetmezliği de var ne yapmsk lazım

Anjiyo operasyonu sona erdikten ve taburcu olduktan sonrada dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Şişkinlik, mide de ekşime ve bulantı, baş dönmesi, kusma, ishal ve gözlerde kararma gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Fakat bu gibi durumlar geçici olmakla beraber doktorunuzun ön gördüğü tavsiyelere uymaya özen gösterilmelidir. Geçirilen bu operasyon sonrasında ev ya da iş yerinizde yapılması gereken ağır işlerden kaçınmalı vücudu yormamalı ve azami dinlenmeye özen gösterilmelidir. Özellikle anjiyo operasyonun yapıldığı bölgeye dikkat edilmeli ve genel anlamda vücudunuzun sağlık açısından dirençli olmasına özen gösterilmelidir.

Anjiyo Operasyonu Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

* Anjiyo operasyonu el bileğinizin üzerinden yapıldıysa el bileğini dikkatli ve yavaş hareket ettirmeli ve ağır kaldırmaktan kaçınılmalısınız.

* Kasık etrafından yapılan Anjiyo operasyonun ardından ise, iki üç gün yatak istirahati yapmalı ve dinlenilmesi gerekmektedir. Bu anlamda ayakta fazla kalınmamalı ve vücudunuzu zorlayacak ağır işlerden uzak durulmalıdır.

* Anjiyo operasyonunun ardından geçen 15 gün boyunca araç kullanmamalı stres ve heyecan yaratan ortamlardan uzak durulmalı ve mümkün mertebe vücudunuzu dinlendirmelisiniz.

* Doktorunuzun tavsiyesi dahilinde beslenme alışkanlığı edinmeli, ortalama 2,5 litre ve üzerinde su ve sıvı gıda tüketilmelidir. Bunun yanı sıra katı ve trans yağ içeren yiyecekleri tüketmekten kaçınılmalıdır.

* Eğer alkol, sigara gibi anjiyo sorununu tetikleyen alışkanlıklarınız var ise bu alışkanlıklardan biran evvel kurtulmalısınız. Kendi iradenizle kurtulamadığınız takdirde Alkol ve sigara bıraktırma merkezlerinden destek alabilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...