Tüm vücut MR özellikleri ve çekim aşamaları

Tüm vücut emar hakkında bilmeniz gereken tüm detaylar makale içerisinde yer alıyor. MR özellikler, nasıl çekildiği ve fiyatı hakkında bilgi sahibi olun.

Tüm Vücut MR

MR veya MRG olarak bilinen Manyetik Rezonans Görüntülemenin okunuşu Emar olarak bilinir. Görüntüleme teknolojileri içerisinde en zararsız ve etkilisidir. Emar esnasında herhangi bir ağrı, alerji veya zararlı x-ışınları kullanılmamaktadır. Organlarınız hakkında detaylı incelemeler eşliğinde tanı konulmaktadır.

Tüm Vücud MR Filmi

Tüm vücud MR filmi

Günümüzde manyetik rezonans görüntüleme çeşitleri bulunmaktadır. Görüntüleme çalışmaları organdan organa değişiklik göstermektedir. Bu sebeple son zamanlarda sık kullanılan tüm vücut mr çekimleri mevcuttur. Emar ile tüm vücut mr görüntüleme arasında bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Acıbadem Özel Hastanesinde tüm vücut emar çekimlerinizi dilediğiniz gibi yaptırabilirsiniz.

Sağlık sorunları bulunan kişilerin genel taramalarını yaptırmasının ardından tamamlayıcı olarak yaptıracağı ileri check-up işlemine tüm vücut emar adı verilir. Yıl içerisinde bir defaya mahsus yaptırmanız sağlığınız açısından daha faydalıdır. Tüm vücut emar çalışması bir saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Tüm Vücut MR özellikleri

 • Beyin ve boyun işlemleriniz tek seans içerisinde derinlemesine incelenir.
 • Herhangi bir risk barındırmadığı için check-up amaçlı kullanılabilir.
 • Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) işleminde kullanılan cihazlardan farklı olduğu için yeni teknoloji cihazlar daha kısa süre içerisinde görüntüleri oluşturmaktadır.
 • Tüm vücut üzerinde yapacağı taramalar sonucunda erken tanı imkanı bulunur. Bu sayede tedaviye kısa süre içerisinde başlandığı için hayat kurtarır.
 • Kanser riski veya endişesi bulunan insanlar için tamamlayıcı check-up modelidir.

Tüm vücut mr ile mrg arasındaki farkı

 • Radyolojik klasik emarlarda gözden kaçabilen patolojik unsurlar tüm vücut mr sayesinde kolay bir şekilde fark edilebilir.
 • Radyolojik emar yöntemlerinde dahil olmayan beyin dokusu, boyun ve kas iskelet sistemi tüm vücut emar yönteminde dahildir.
 • Tüm vücut emar çekiminde vücudunuz herhangi bir radyasyona uğramayacaktır.

Tüm vücut mr nasıl çekilir?

Normal bir emar çekiminde olduğu gibi işlemler rutin bir şekilde devam ediyor. Öncelikle emar kıyafetleri için rahat hareket edebileceğiniz kıyafetleri giymelisiniz. Emar masası üzerine yattığınız zaman organlarınızdan görüntü sağlayan alıcıların bulunduğu örtü (koil) örtülüyor. Haraketli masa emar cihazı içerisine hareket ettiği andan itibaren kaliteli görüntü sağlanıyor.

Hangi organlar tüm vücut emar çekimlerine dahildir?

Tüm vücut emarı çekimlerinde öncelikle beyin kısmından başlanır. Emar çekimi ondan sonra sırasıyla boyun, akciğer, karaciğer, pankreas, böbrek, böbrek üstü bezleri ve karın içi diğer incelemeleri ile devam ediyor. Erkekler için prostat, kadınlar ise rahim ve yumurtalıklar taranmaktadır.

Meme, prostat ve gastrointestinal sistemlerin taramasında diğer klasik yöntemler ile birlikte kullanılması gereklidir. Bu şekilde daha sağlıklı ve daha kesin bilgiler elde edilmektedir.

Tüm vücut emar çekimleri için neler gereklidir?

 • Tomografi cihazında 45 dakika boyunca hareketsiz kalabilmelisiniz.
 • Karın ve göğüs bölgelerinin tomografisi esnasında nefesini 20 saniye boyunca tutması gereklidir.
 • Emar çekimleri için herhangi bir yaş sınırlaması yoktur.
 • Genellikle 160 kilogram altı insanlar tüm vücut emar çekimlerini yaptırabilir.

Tüm vücut mr çekim fiyatı nedir?

Özel hastanelerin kendilerine özgü fiyat politikası bulunmaktadır. Hastaları mağdur etmemek adına uygun fiyatlar belirlenmiştir. Yılda bir defaya mahsus uygun fiyatlardan tüm vücut emar çekimlerinizi yaptırabilirsiniz. Erken teşhisin hayat kurtardığını bilmenize rağmen asla ihmal etmeyin. Tüm vücut emar sonuçlarınız ise kısa süre içerisinde teslim edilecektir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...