SGK Anlaşmalı Kolonoskopi Yapan Hastaneler ve Kolonoskopi Katılım Payları Hakkında Bilgiler

Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşmaları nedeniyle sadece katılım payı ödenerek kolonoskopi yapan hastaneler hakkında büyük şehirler için detaylar ve kolonoskopi fiyatları hakkında detaylar

SGK Anlaşmalı Kolonoskopi Yapan Hastaneler

resim-1733

Kolonoskopi bir çeşit kalın bağırsağın endoskopisinin yapılması işlemidir. Kolonoskopi işleminin başarılı bir şekilde yapılabilmesi için öncesinde de dikkatli olunmalı ve bir takım hazırlıklar da bulunulmalıdır. Kolonoskopi adı verilen endoskopik inceleme devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde yapılabilmektedir.

Devlet hastanelerinde yapılan kolonoskopi inceleme yöntemi ücretsiz yapılırken, özel hastanelerde bu işlemin maliyetinin hastalar açısından yüksek çıkması söz konusu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda akıllara gelen soru fiyatların SGK anlaşması olan kurumlarda ne kadar olduğu ve bu kurumların hangileri olduğudur.

Aşağıdaki yazımızda Bursa, İstanbul, İzmir, Kocaeli gibi büyük illerde bulunan endoskopi merkezlerinden kolonoskopi işlemi yapan hastaneler ve SGK anlaşmalı fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yapılan bazı araştırmalara göre kolonoskopi işlem fiyatları illere ve hastanelere göre 140,00 tl ile 2000,00 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Kolonoskopi Yapan Hastanelerin İsmleri Ve Fiyatları

İstanbul bir çok alanda olduğu gibi çeşitli hastaneleri de mevcut olan büyük bir il olması sebebiyle hastalara tıbbi görüntüleme alanında da alternatifler sunmaktadır. İstanbul Bakırköy`de bulunan Bakırköy Endoskopi Merkezinde çeşitli endoskopik teşhis ve tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Hastanede yapılan kolonoskopi uygulaması için normal şartlar altında hastalardan talep edilen ücret 350,00 TL civarındadır.

Bu işlem için sosyal sağlık güvencesi olan hastalardan neredeyse yarı yarıya indirimli olarak 180,0 TL ücret alınmaktadır. Bunun dışında İstanbul`da bulunan Aydın üniversitesinin Gastroentroloji kliniğinde, İstanbul Onkoloji Hastanesi`nde ve Meltem Hastanesi`nde de belirtilen fiyat aralıklarında kolonoskopi uygulaması yaptırılması mümkündür.

Bursa da ve büyük bir kaç ilde de bulunan Medicalpark Hastaneleri`nde ve VM-Medicalpark Hastaneleri`nde de SGK anlaşmalı olarak kolonoskopi uygulaması yapılabilmektedir. Özel Bursa Esentepe Tıp Merkezi, Özel Jimer Hastanesi, Özel Setbaşı Tıp Merkezi, Özel Medikabil Hastanesi`nde de endoskopik incelemeler ve kolonoskopi yapılabilmektedir.

Acıbadem Hastaneleri`nde verilen fiyat aralığının üst noktalarında yer alan kolonoskopi işlem ücretinin yaklaşık 1350,00 TL civarında olduğu ve hatta bu işleme patolojik incelemelerin eklenmesi halinde fiyatın 2000,00 TL ye kadar çıkabildiği edinilen bilgiler arasında yer almaktadır.

İzmir`de bulunan Özel Üromar Tıp Merkezi`nde ağrısız ve acısız SGK anlaşmalı olarak endoskopi ve kolonoskopi uygulaması yaptırılması mümkündür. Bunun yanında Özel Medifema Hastanesi, IGEM Gastroenteroloji Merkezi, Ekol Hastaneleri ve Özel Egepol Hastaneleri`nde de aynı şekilde hastaların uyutularak acı hissi duymalarının önüne geçilip kolonoskopi uygulaması yapılması mümkün olmaktadır.

Gelişmiş illerimizden olan Kocaeli için de yaptığımız araştırmalarda Karamürsel Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan gastroenteroloji bölümünde endoskopi ve kolonoskopi uygulamasının sosyal sağlık güvencesi olan hastalara ücretsiz olarak yapılabildiği bilgisine ulaşılmıştır. Bununla birlikte endoskopi ünitesi bulunan Özel Cihan Hastanesi ve Özel Konak Sağlık grupları bünyesinde de kolonoskopi uygulaması yapılmaktadır.

Ankara`da bulunan birçok devlet hastanesinde, Hacettepe Üniversite ve Başkent Üniversitesi gibi tıp merkezlerinde SSK`lılara ücretsiz olarak yapılabilmekte olan endoskopik incelemeler, Özel Ortadoğu Hastanesi`nde, Koru Hastanesi`nde, Özel Deva Tıp Merkezi`nde ve Medicana Sağlık Kuruluşları`nda da değişkenlik gösteren SGK indirimleri oranında belirtilen ücret aralığında yapılabilmektedir.

Yukarıda bazı illerimizde ki kolonoskopi yapan hastaneleri incelediğimizde ortaya çıkan ve ismi verilen hastanelerin uyguladıkları SGK anlaşmalı fiyat politikaları hakkında bilgi ve randevu almak için internet sitelerindeki iletişim bölümlerinde yer alan telefon numaralarından ulaşarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...