Tomografi

Tomografide Hamilelik Belli Olur Mu?

Radyoaktif ışınların bebek ve anneye verdiği etki göz önünde bulundurularak, röntgen ışınları ile görüntüleme yapan bir teknik olan tomografinin kullanımı gebe bireylere yasaklanmıştır.

Tomografide Kanser Belli Olur Mu? Tomografide Neler Çıkar?

Önemli bir tanı ve teşhis yöntemi olan tomografi uygulaması tarafından hastalara verilen zararlar; direk olarak alınan radyasyonun dozajına bağlı olarak değişmektedir.

Sinüs Tomografisi Nedir ve Sinüs Tomografisi Neden Çekilir?

Sinüs tomografisi bir diğer adıyla burun tomografileri burunda oluşma ihtimali bulunan tümörlerin,eğriliklerin , et ve diğer problemlerin tespiti  için tanı koymada kullanılır.

Spiral BT (Bilgisayarlı Tomografi) Nedir ve Ne Amaç ile Kullanılır?

Spiral BT, yani bilgisayarlı tomografi cihazları günümüzde hastanın probleminin direkt olarak bilgisayara yansıtılmasına yardımcı olmaktadır.

Bilgisayarlı Tomografi Cihazının Detaylı Özellikleri ve Çalılşmasının Prensipleri Nelerdir?

Bilgisayarlı tomografi kas sorunlarından kanser sorunlarına kadar birçok hastalık ile alakalı tanı koyma konusunda yardımcı olmaktadır. Bu sayede birçok hastalığa kolay ve hızlı tanı koyulmaktadır.

Bt Çekimlerin Kullanılacak Olan Kontrast Madde İle Alakalı Detaylar Nedir?

Kontrastlı madde kullanımı çekimlerin amacı ve hedefi hastalıkların belirlenmesi ve tedavi konusunda gerekli planlamanın detaylı şekilde yapılmasıdır.

Bebeklerde Tomografi İle Alakalı Çekimler Nasıl ve Hangi Aşamalarda Yapılır?

Bebeklerde yapılacak tomografi çekim işlemlerinde mutlaka doktor ile konuşup öncesi ve sonrasında yapılması gereken işlemler hakkında bilgi alınmalıdır.

Abdomen BT Tomografisi Çekimleri Nasıl ve Hangi Aşamalarla Yapılır?

Abdomen bt çekim işlemleri üst, alt ve tüm vücut olarak çekilmektedir. Çekim için gerekli olan işlemlerin tüm detaylarının öğrenilmesi kesinlikle gereklidir.

Bilgisayarlı Tomografi İşlemlerinin Çekimleri Hangi Detaylarla Yapılmaktadır?

Bilgisayarlı tomografi çekimlerinin nasıl yapılacağı konusunda klinik muayene olduğunuz doktordan ya da gideceğiniz çekim merkezindeki teknisyenden bilgi alabilirsiniz.

Toraks BT Nedir ve Aşamaları Nelerdir? Toraks BT Özellikleri Nedir?

Toraks BT, fizik ilke ve kurallarına dayanan, X ışınlarının doku tarafından tutularak elde edilen kesitsel bir görüntü yöntemidir. Röntgen ışınları denilen bu X ışınları, vücudu ince şekilde dilimler ve vücut bu kesitlerle incelemeye alınır.

Paranazal Sinüs Tomografisi Ne Anlama Gelir, Çekim Aşamaları Nelerden Oluşur?

Paranazal sinüs bt çekimlerinde ekstra bir hazırlık yapmaya gerek yoktur. Nasıl çekileceği konusunda doktor hastasına detaylı bilgiler verecektir.

PET/CT Çekim Ücretleri Ne Kadar? Güncel Fiyat Bilgileri ve Son Yılın Ücretleri

PET/CT uygulaması kanser tetkikinde tercih edilen en sağlıklı yöntemdir. Günümüzde özel ve devlet hastanelerinde sıklıkla kullanılır ve kanser hastaları için en önemli teşhis yöntemi olarak bilinmektedir.

Pet/ CT çekimleri Hangi Hastanelerde ve Görüntüleme Merkezlerinde Yapılır?

Pet- ct çekim işlemleri birçok hastanede ve görüntüleme merkezinde yapılır. Önemli olan işlemlerin uzmanlar ve deneyimi olan kişiler tarafından yapılmasıdır.

PET Filmi Hangi Durumlarda Çekilir? Neden Çekilir?

Pet filmi modern teşhis yöntemleri içerisinde kullanılarak kitlelerin belirlenmesinde aktif rol oynar.

PET/CT Sonucu Kaç Günde Çıkar? – Sonucu Nasıl Değerlendirilir?

Pet işlemi yapılmadan önce kan şekeri ölçülür. Daha sonra çekim işlemine geçilir. İşlem 15 dk gibi bir sürede sona erer.