Ultrason

Renal Renkli Doppler Ultrasonografi Nedir?

Renal renkli doppler ultrasonografi, kişilerin eğer varsa böbreklerindeki herhangi bir sorunun nedenini araştırmak için kullanılan ve oldukça yaygın olan bir ultrason çeşididir.

Vajinal Ultrasonda Gebelik Kesesi Ne Zaman Görülür?

Vajinal Ultrasonun anne adayları için önemli bir anlamı bulunmaktadır. Bu tetkik; fetüsün gelişiminden doğum zamanı ve nasıl oluşacağı konusunda en detaylı bilgilerin edinilmesini sağlamaktadır.

Ultrasonda Gebelik Kesesi ve Bebeğin Gelişimi

Gebelikte ultrason görüntülemesinde ilk olarak fetüs görülmeyecek, ilk 6 haftaya kadar gebelik kesesi sadece görülür. Ay ay gebelik kesesi ve bebeğin gelişimi.

Renkli Doppler Ultrason Neden İstenir ve Nasıl Çekilir?

İç organların görüntülenmesi ya da gebelikte bebeğin sağlığı hakkında bilgi vermesi için renkli doppler ultrason yöntemi kullanılmaktadır. Uygulanmasının amacı ve çekim aşamaları.

Doppler Ultrasonografi, Türleri ve Kullanıldığı Hastalıklar

Doppler ultrasonografi nasıl bir teşhis yöntemidir, çeşitleri nelerdir, normal ultrasonografiden farkları nelerdir, hangi hastalıkların teşhis ve kontrollerinde kullanılır hakkında makale.

Bir Teşhis ve Görüntüleme Yöntemi Olarak Ultrason

Hastalıkların teşhisinde kullanılan ultrason yöntemi nasıl bir tekniktir, ne tür çeşitleri vardır, hangi şekillerde ve nasıl kullanılır, hangi hastalıklarda işe yarar hakkında makale.

Böbrek Ultrasonu Nasıl Çekilir? Hazır Aşamaları ve Sonuçları

Böbreklerin ultrason görüntülemesi, tanı koymak için etkili olan ve güvenilir bir yöntem olduğundan böbrek rahatsızlıkları için istenmektedir.

Direkt Üriner Sistem Grafisi Çekim Teknikleri

İdrar yollarının görüntüleme tekniği olarak hastalığın tanısını koymak ve idrar yollarının nasıl çalıştığını anlamak için yapılan tekniğin aşamaları.

Ultrason Uygulaması Nedir ve İşlemler Aç Karnına Çekilir mi?

Ultrason işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda uzman hekimler hastalarına detaylı şekilde açıklama yapar. Farklı bir durum yoksa yetişkin kişilerde 8 ila 12 saat açlık olması gerekmektedir.

Ultrasonda Bebeğin Kilosunun Belirlenmesi Nasıl Yapılır?

Ultrasonda bebeklerin kilosunun belirlenmesi belli başlı detaylara dikkat edilmesi ile yapılır. Bebeklerin kilo belirlemesi uygulamasından yakın olan değerler ve ölçümler ortaya çıkacaktır.

Bebeklerde Kalça Ultrasonu Değerleri Kaç Olmalıdır?

Gelişme çağını doyasıya yaşayan bebeklerde gelişimin sorunsuz devam edebildiğinin göstergelerinden olan kalça ultrasonu değerleri hakkında detaylı bilgilendirmeler.

Gebelik Dönemlerinde Ultrason Uygulaması Nasıl ve Kaç Kez Yapılır?

Ultrason uygulaması ile bebek de var olan anomalilerin yaklaşık olarak % 35’lik kısmı saptanmayabilir. Bu oran dışında genelde doğru saptamalar yapılabilmektedir.

Ultrason Uygulamasının Zararları Nelerdir, İnsan Yaşamını Nasıl Etkiler?

Ultrason işlemlerinin yapılması özellikle gebelik dönemlerinde kullanılır. Bebeklerde var olan sorunların erken dönemde fark edilerek tedavi edilmesi açısından gereklidir.

Gebelik Döneminde Ultrason Çektirmenin Zararı Var mıdır?

Gebelik döneminde yapılacak olan ultrason uygulaması zararlı olduğu düşünülse de bebek ile alakalı birçok sorunun meydana çıkmasına olanak sağlamaktadır.

Testis Ultrasonu Çekimleri Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilir?

Testis ultrasonu uzmanın ofisinde ya da hastanelerin radyoloji bölümlerinde yapılabilir.Testis ultrasonu için bacakların açık bir şekilde olması gerekir. Ayrıca hastanın sır üstü yatması da önemlidir.

1 2 3 8