2. Haftalık Gebeliğinde Ultrason Görüntüleri ve Belirtileri Nelerdir?

Hamileliğin ikinci haftasına girmiş olan anne adayları için bu hafta kritik bir hafta olacaktır. Zira hamilelikle ilgili ilk ciddi belirtiler için de başlangıç sayılabilecek bir haftaya girilmiş demektir.

İkinci Hafta Ultrason Görüntüleri

Gebelik ikinci haftasına girdiğinde ultrason ile ya da ultrason benzeri cihazlarla tespit edilen büyük miktarda kan akımı endometriyal hiperplaziye işaret edebilir. Ultrason ile tespit edilen yumurta bozukluğunun bir başka nedeni de yumurtalık arızası denilen bir sebebe bağlı olabilmektedir. Boşaltımlar haricinde inflamatuar süreçleri, yüksek sıcaklık, mide ağrısı izleyebilir. Ultrason kendi başına zararlı değildir.

Zararlı sonuçları önlemek için, yukarıda belirtilen belirtileri keşfettiğinizde, kalifiye tıbbi yardım almak için ultrason görüntüsünü verdiğiniz bir kliniğe gitmeniz önemlidir. Bu belirtiler daha farklı hastalık belirtileri ile de karıştırmaya müsait belirtiler olduğundan teşhis için kendiniz karar vermekten kaçınarak hamilelik sürecinin kontrolü için, hamilelik takibi yaptırdığınız doktorunuza başvurmanız tavsiye edilir.

Ultrasonda tespit edilmesi beklenen hareketlilik daha çok ikincil yani yan sebeplere bağlı değişikliklere işaret edecek ve gebelik süreci için net bir karar verilemese de tecrübeli bir doktor ile ne oranda başarılı olunabileceği tartışılabilecektir.

Diğer Belirtiler

Erken evrede gebelik oluşumu sırasında – ilk iki hafta – karında acı ve rahatsızlık olur mu?

Bazen ağrı gerçekten hassastır ve nahoş olabilir; Bu durumda bir hastanede danışma almak yukarıda da bahsettiğimiz gibi kötü olmayacaktır. Ayrıca, doktorlar sizi normalde sakinleştirir ve iki hafta geçtikten sonra bu acıların geçeceğine yönelik telkinde bulunacaklardır. Bu durumda, özellikle de ilk kez yeni bir hayat ortaya çıkarken, daha dikkatli davranmanız ve tüm uyarılara aşırı tepki vermeniz normaldir. ilk çocuk deneyiminden sonra bu belirtiler daha normal gelmeye başlamaktadır.

İkinci haftada bir kadın hamile kalacağını düşünmeyebilir, ancak karnındaki önemsiz bir duygu olarak değerlendirip bunun olmayacağı konusunda sabit fikirli olunmaktan da kaçınılmalıdır. Çoğu zaman, ilk haftalarında kadının hamile olduğuna dair hiçbir fikri yoktur. Hamilelik belirtilerinin en belirgin olanı, bir embriyo aktif olarak geliştiği 5-6 haftalık dönemlerde görülür ve büyümesi başlar.

Genel olarak, hamile kadınların çoğunluğu, özellikle erken bir aşamada hamile olduklarını düşünemez. Kadın gebeliğini planlamış olduğu durumlarda hamilelik düşüncesi daha güç yerleşebilmektedir. İkincisinin aksine, gebelik planlayan kadınlar, hamilelik gelişim sürecine yönelik olarak ovulasyon döngüsünü ve muhtemel gebeliğin belirtilerini kontrol altına alırlar. Bu belirtilerden biri önemli ölçüde büyüyen libido artışı ya da eksikliğidir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Oyunuz ilk olacak)

Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...