1. Haftalık Gebeliğinde Ultrason Görüntüleri ve Belirtileri

Gebelikte ilk haftalık kadınlar tarafından genel olarak pek anlaşılmasa da aslında gebelik kendini göstermeye başlamıştır. Gebe olan kişinin ilk dikkatini çeken şey ise regl döneminde gecikme yaşıyor olmasıdır.

Gebe olan kişi eğer düzenli regl dönemleri yaşıyorsa ilk haftalık regl olmaması sebepli şüphelenebilir. Bir sonraki dikkatini çeken belirti mide bulantısıdır. Gebelik hamilelik bulantılarının diğer bulantılardan bir farkı vardır.Göğüslerdeki hassasiyette dikkatinizi de çekecektir.

Gebelik Belirtileri Nelerdir?

  • Gebe olduğunuzu öğrendiğiniz birinci haftadan itibaren hamilelik hislerinizde çok büyük değişiklikler yaşayabilirsiniz. İlk olarak bir şaşkınlık olacaktır. İçinizde büyüyen bir bebek olduğunu düşünmek size büyülü bir dünyada yaşıyormuşsunuz gibi hissettirir.
  • Gebeliğin birinci haftalık dönemi genellikle hamilelik adayları tarafından anlaşılmayacağı için şans eseri birinci hafta itibari ile öğrenirseniz inanmakta güçlük çekebilirsiniz ta ki kalp atışlarını duyana kadar.
  • İlk haftalarında sürekli bebekli videolar izlemek isteyebilirsiniz. Sürekli eliniz karnınızda minik mucizenizi hissetmeye çalışabilirsiniz. Sürekli bebeği görmek için ultrasonda girmek isteyeceksiniz. Ne kadar büyümüş? İyi mi? Nasıl?
  • Hamilelik öğrendiğiniz andan itibaren beslenmenize ve sağlığınıza ekstra özen göstermek isteyeceksiniz. Bunun için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz. Bol su içmeniz hem bebek hem de sizin için iyi olacaktır.

İlk Hafta Ultrason

Hamilelik döneminin birinci haftasında hamilelik ultrasonda zor görülür ve bebek henüz ultrasonda rahme yerleşme aşamasındadır. Gebelik henüz oluşmaya başlamıştır. Bebeğin oluşumu bu haftalık dönemden itibari ile başlasa da henüz bir yerleşme yani yer edinme ve tutunma döneminde olduğu için bu dönemde embriyo olarak adlandırıyoruz. Vücudunuz henüz bebek için hazırlanıyor bu dönemde ultrasonda görülür. Bu hafta bebeğin kalp atışlarını duymak zor olabilir. Bebeklerin kalp atışları genellikle 6. Haftada net olarak duyulur. Hamilelik de 5. Haftalık duyulması mümkün olabilir.

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için hamilelik de beslenmenize ve dinlenmeye özen göstermeniz gerekir. Gebelik boyunca doktorunuza dilediğiniz ve aklınıza takılan tüm soruları sorun ve ultrasonda bebeğinizi izleyin.

Gebeliğin birinci haftasında anne adayları birinci haftasında ultrasonda görüntüsü almak isterlerse bu bebek için zararlı olur mu? Sorusu her zaman anne adaylarının aklına gelen sorulardan biridir.

Ultrason İlk Hafta Zararlı Mı Ve Neden Ultrason Çekilir

Gebeliğin birinci haftasında ultrasonda görüntüsünün alınması pek tavsiye edilmez ancak, uzman ile bu konuda görüşmekte ve fikir almakta yarar vardır. Gebeliğin her hali eğer bebek isteniyorsa anne için çok heyecan vericidir. Bu nedenle anne adayları gebeliğini yakından takip etmek ister ve birinci haftalık gebelik ultrason görüntüsü ile bebeği görmek ister.

İlk Hafta Ultrason Görüntüleri

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...