Gebelikte 36 Hafta Olan Bebekler ve Anneler Neler İle Karşılaşmaktadır?

Gebeliğin 36. haftasına giren bebekler dış dünyadaki yaşama ayak uydurabilecek düzeydedir. Vücut sistemi tamamen geliştiği için kesinlikle sorun yaşanmaz.

Bebeğinizin yaklaşık boyu ve ağırlığı

Bebeğinizin yaklaşık boyu ve ağırlığı

36 Haftalık Gebelik Dönemi

Normal bir doğuma girmeniz için 4 hafta kaldı, bebekler bu hafta itibari ile dışarıdaki hayata alışma konusunda hazırdır. 36 hafta içine giren anne adaylarına inanılmaz bir enerji gerekir. Bu hafta içinde evinizi derleyip toparlamanız ve bebek ile alakalı olan son hazırlıkları bitirmeniz gerekir. 36 hafta içine giren anne adayı için uzman iş yerinden izne ayrılmasını ister. Ama son 21 gün kalana kadar çalışma şansı bulunur. Doğum izni için kendinizi iyi hissediyorsanız son haftanın içine kadar çalışmalısınız. Fazla çalışılan süre doğum sonrası izne eklenir.

36 Haftalık Bebeğin Yerleşmesi

36 Haftalık Bebeğin Yerleşmesi

36 haftalık gebeliğinde anne karnı

36 haftalık gebeliğinde anne karnı

36 Hafta Gebelikte Neler Meydana Gelir?

Bu haftadan itibaren gebelik ile alakalı olan muayenelere ve ultrason ile görüntüleme işlemlerine sık şekilde çağırılırsınız. Gebelik döneminin tamamlanması için son sürece girildiğinden dolayı çiftler oldukça heyecanlıdır. İlk bebeği olacak olan çiftler daha heyecanlı ve sabırsızdır.  Bu haftalarda yalancı olarak tabir edilen doğum sancıları ile karşılaşmak mümkündür. Bunlar kısa süreli, düzensiz ve şiddeti az olan ağrılardır. Dinlenince ağrılar ortadan kaybolur ve rahatlama yanaşır. Gerçek olan doğum sancıları ise şiddetli ve düzenlidir.

Bebeğin Gelişimi

Bu ayın içinde bebeğe odaklanmak kendinizi daha iyi hissettirecektir. Böylelikle kasıklarda ve belde meydana gelen ağrılarda ortadan kalkar. Bebekler 2 kilo 700 gram ağırlığında ve 47 santim boyundadır. Bundan sonra her gün 28 gram kilo alır. Vücudunun tüm sistemleri artık dışarıdaki yaşama uyum sağlayacak düzeydedir. Bu süreçten sonra bebeğiniz dünyaya gelse bile artık yaşayabilir ve herhangi bir sorun ile karşılaşmaz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Oyunuz ilk olacak)

Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

05.05.2017

Ben 36 hafta 3 günlük hamileyim doktora gittim bebeğim iki hafta geriymiş baş çevresi karın çevresiyle uymuyor

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Değerli okurum merhaba,


Bu durumda uzmanınız ile koordineli gitmeli ve yine ne yapılacağı konusunda uzmanınız, eşiniz ve siz karar vermelisiniz.

Soru ekle

Sorunuz: