19 Haftadan Sonra Ayıntılı Ultrason Yapılıyor mu?

Devlet hastanesinde ayrıntılı ultrason yapmak ıstıyoruz ama maalesef 19 uncu haftadan sonra yapılmıyor dediler. boyle bir olasılık mı var yardımcı olabilir misiniz?

Ayrıntılı ultrason uygulaması 17 ila 23 haftalar arasında uygulanır. Yalnız sık şekilde uzman hekimler tarafından 17 ila 18. haftalarda uygulanmaktadır. Yapılacak olan inceleme yaklaşık olarak 20 ila 30 dakika içinde tamamlanır. İnceleme sonrasında herhangi bir şüphe ortaya çıktığı zaman 3 ila 4 hafta sonra tekrardan ultrason uygulaması yapılır. Herhangi bir şüphe veya bir risk saptanması yapılmamışsa normal şartlar altında gebelik sürecinde 1 kere yapılır ve tekrar yapılmaz. Sizin durumunuzda ve sizin haftanızda olan gebeliklerde devlet hastanelerinde uygulama genelde yapılmaz.   Ayrıntılı ultrason uygulamasında bebeklerin kafa içi, beyin, omurga, göğüs içi, kalp, karın içi organları, mide, bağırsak, böbrek, kollar, bacaklar, parmaklar, yüz ve diğer organlar ayrıntılı bir şekilde incelenir. Ayriyeten bebeğin suyu ve bebeğin eşi de değerlendirilir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...