6. Haftalık Gebeliğinde Ultrason Görüntüleri ve Belirtileri

Gebeliğin 6. haftasında fetüsü sinir sistemi güçlendirir. Sinir borusunun sonunda beyin oluşur. Fetal plasenta daha katı hale gelir. Kollar, eller, bacaklar ve kafa da oluşur. Amniot sıvısının kapladığı alan 3 ml’ye yükselir. Fetusun gözleri henüz gelişmemiş – küçük ve hassas. Ancak kalp çalışmaya başlar

6.haftada Kadının son derece dikkatli ve özenli olması gerçekten önemlidir çünkü herhangi bir olumsuz faktör yalnızca sağlığına değil, aynı zamanda bebeğinin sağlığına da onarılmaz şekilde zarar verebilir. Volik asit almak çok önerilir. B9 vitamini, hamilelik rotanızın normal hale gelmesi konusunda son derece önemlidir. Vitamin, fetus hücrelerinin bölünmesi için gereklidir. Ayrıca, kan oluşturma süreçlerinde, plasenta oluşumunda ve kalıtsal özelliklerin aktarılmasında yer alır.

6. Hafta Ultrason Görüntüleri

Alınacak çok bilgi olmadığı için gebe kadınların nadiren bu aşamada bir ultrasonik değerlendirme geçirdiği söylenir. Bununla birlikte, doktor çoklu gebelik tespit edebiliyor ve bebeğin kalp atışını duyabiliyor.  Harici cinsel karakterler henüz gelişmediği için bebeğin cinsiyetini tanımlamak  bu aşamada halen olanaksızdır.

Belirtiler Nelerdir?

Hamilelik sırasında ortaya çıkabilecek en çok hamilelik belirtisi günlük karnın ağrısıdır. Sürekli ağrı yaşarsanız, bu tehdit altındaki bir hamilelik olabilir ve acilen bir jinekoloğu ziyaret etmeniz gerekir. Bazen uterusun gerginliği yumuşatması sonucu karın ağrısı ortaya çıkabilir. Bu durumda, acılar o kadar yoğun değildir. Çoğu zaman, daha sıradan bir karın ağrısı gibi hissederler. Bunun için endişelenmenize gerek yok. Ağrılar düzenli olduğunda ve akşamları, bazı fiziksel etkinliklerin ardından ortaya çıkarsa, bunun hakkında bir doktor tavsiyesi almalısınız. Doktor, ağrı nedenini belirleyecek ve gerekli tedbirleri alacaktır.

Hamile kadınların çoğunluğu sırtın küçük kısmında yoğun ağrılar yaşar. Hamilelik normal gidiyorsa, progesteron etkisi ve uterusun büyümesi sonucu ağrı oluşabilir. Bu genellikle 20. haftaya kadar günlük olarak devam eder. Bir patoloji varsa, ya da sebepsiz bir öksürük, ürogenital sistemi etkileyen enfeksiyonlar veya gelecekte tehdit altındaki bir düşük için bir uyarı olabilir.

6.Haftada İkiz Durumu

Bir kadının adet dönemleri düzenliyse, o zaman, 6. haftanın bitmesiyle, bir kadın hamilelik beklediğini zaten bilecektir.

Bu dönem boyunca bebekler günlük olarak büyümeye devam ediyorlar. Ultrasonik bir soruşturma altına girerseniz, oluşmaya başlayan göz deliklerini görebilirsiniz. Doktorlar her zaman bebeğin atan yüreklerini gelecekteki bir anneye gösterirler. Tüm hayatı boyunca hatırlayacağı anı oalcaktır Bacaklar ve ikizlerin kolları için, bu sahnede flipper oluşumlara benziyor olacaktır.

Çoğu vakada, 6 haftalık bir aşamadaki bir ultrasonik incelemeyle çoklu gebelik tespit edilebilir. Doktor aynı zamanda sahip olduğunuz ikizleri tanımlayabilir: monokoryonik bir gebelik (bir plasentadan) veya dikoryonik (iki farklı plasentadan).

Bu aşamada, zaten toksikozun ilk semptomlarını yaşayabilirsiniz. Normal bir hamilelikten farklı olarak, birden fazla olması durumunda bu semptomlar daha belirgin hale gelecektir. Gebeliğin seyri daha zor olacak. Bununla birlikte, anne adayı bu zorluk için iki kez ödüllendirilmiş olacaktır.

 Yararlı Bir Tavsiye

Altı hafta sadece gebeliğin başlangıcıdır. Gebeliğin tüm dönemini düşündüğünüzde henüz çok başlardasınızdır. Bununla birlikte, bu dönem yalnızca anne için değil, aynı zamanda bebeği için de son derece önemlidir. Gelecekteki bir annenin, önemli unsuru folik asit olan vitamin setlerini düzenli ve günlük alması gereklidir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...