Anjiyo

Dijital Anjiyografi Nedir, İşlem Nasıl ve Hangi Aşamalarda Çekilir?

Damar içinde bulunan damarların görünebilir bir hale gelmesine olanak sağlayan, kontrast madde olarak bilinen ilacın verilmesi ve özel cihazlar ile alınan görüntülere dijital anjiyo adı verilir.

Anjiyografi Cihazı Kullanım Alanları ve Fiyatları

Anjiyografi cihazı günümüzde hızla artan kalp ve damar rahatsızlıklarının görüntülenmesinde hayati önem taşır. Anjiyografi cihazı hakkında geniş bilgiye yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Akciğer Anjiyosu Genel Özellikleri ve Çekim Aşamaları

Akciğer anjiyosu, damarlarda oluşması muhtemel darlık gibi sorunları görüntülemek için doktorların önerdiği tedavi yöntemlerinden olup, genellikle kasıktan girilerek ve damarlara boya verilerek yapılan bir yöntemdir.

Periferik Anjiyografi Nedir, Nasıl Yapılır, Takip Gerekir mi?

Periferik bir anjiyografi, pelvisinize, bacaklara, dizlere, ayak bileklerine ve daha az sıklıkla kollarına giren arterlerdeki daralmış veya bloke edilmiş tüm kan damarlarını belirlemek için yapılan bir testtir.

Özel Hastanelerde Anjiyo Ücretleri Ne Kadardır? 2016 Yılı Fiyat Bilgileri

Anjiyo uygulamaları her hastanede farklı ücretlerle sunulmaktadır. En çok bilinen hastanelerdeki fiyatlarla hizmet veren diğer özel hastaneler de uygun fiyatlarla birlikte anjiyo hizmeti sunmaya devam eder.

Anjiyo Ameliyatı Bittikten Sonra Meydana Gelen Yan Etkiler Nelerdir?

Anjiyo ameliyatı olan kişilerin nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda doktoru bilgilendirme yapar. Bu detayların dışına çıkmadan iyileşme süreci atlatılır.

Anjiyo Fiyatları Ne Kadar? 2016 Güncel Anjiyo Fiyatları

Anjiyo fiyatları hastaneden hastaneye farklılık göstermekle birlikte devlet kurumlarında da farklı ücretlendirmelerle karşınıza çıkabilir. Bu anlamda gerekli araştırmalarınızı yaptıktan sonra muayene olmanız tavsiye edilir.

Anjiyo Sonrası Oluşabilecek Ağrılar ve Tedavi Süreçleri

Anjiyodan sonra vücutta bir takım yan etkiler görülmektedir. Daha çok baş ağrısıyla başlayan süreci bacak ağrıları devam ettirir. Bu gibi durumlardan doktorunuzun tavsiyelerine uymanız yeterlidir.

Böbrek Anjiyosu Nedir, Çekim Aşamaları ve Ameliyat Sonrası

Böbrek anjiyosu, böbrek ile alakalı damarlarda herhangi bir sorun, tıkanıklık olup olmadığı hakkında bilgi edinmek amacıyla yapılan, normal anjiyolardan pek farkı olmayan görüntüleme yöntemlerinden biridir.

Koroner Anjiyografi Nedir, Nasıl Çekilir, Fiyatları Ne Kadardır?

Koroner anjiyografi, kalp ve damar tıkanıkları için uygulanan ve hastalığın ne aşamada olduğunun belirlenmesini sağlayan tıbbi bir görüntüleme yöntemidir. Bu yöntemin fiyatları ve nasıl çekildiği hakkında bilgiye yazıdan ulaşabilirsiniz.

Bilekten Anjiyo Nedir, Ne Kadar Sürer, Fiyat ve Hastane Bilgisi

Bilekten anjiyo, bildiğimiz anjiyonun damara girildiği yerin farklı olmasından ibarettir. Bu anjiyo tipinde, bilekten yapılan müdahale ile görüntüleme sağlanabilmekte ve daha kolay işlemler ilerleyebilmektedir.

Göz anjiyosu nasıl yapılır ve ne kadar sürer?

Göz anjiyosu, göz ile ilgili damarlarda meydana gelebilecek daralma veya tıkanma gibi sorunların önüne geçmek adında yapılan, göz damarlarının detaylı görüntüsünü veren tıbbi görüntüleme yöntemidir.

Anjiyo Sonrası Ortaya Çıkan Morarma ve Diğer Yan Etkiler

Anjiyo uygulamasından sonra vücutta birçok yan etki ortaya çıkabilmektedir. Bunlara arasında en önemlileri nefes darlığı, kanama ve bacakta morarmadır. Ayrıca kanama durumu da en çok damarlarda görülebilmektedir.

Anjiyo Olan Kişilerin Beslenme Düzeni Nasıl Olmalı ve Nelere Dikkat Etmeli

Anjiyo olan kişilerde var olan sorunlara göre beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Bu konuda düzeni sağlayacak olan hasta doktorundan detaylı yardım almalıdır.

Bacak Anjiyosu Nedir ve Nasıl Yapılır? Bacak Anjiyosu Ne Kadar Sürer?

Bacak anjiyosu, bacaklarda yaşanan damar tıkanıklığının ortadan kaldırılabilmesi adına tercih edilen bir yöntemdir. Kısa sürede gerçekleştiği için hastalar gündelik hayatına aynı gün devam edebilmektedir.