Özel Hastanelerde Anjiyo Ücretleri Ne Kadardır? 2016 Yılı Fiyat Bilgileri

Anjiyo uygulamaları her hastanede farklı ücretlerle sunulmaktadır. En çok bilinen hastanelerdeki fiyatlarla hizmet veren diğer özel hastaneler de uygun fiyatlarla birlikte anjiyo hizmeti sunmaya devam eder.

Özel Hastanelerde Anjiyo Ücretleri

Günümüzde birçok hasta, özel hastanelerde tedavi görmek için bir takım ücretler ödemek durumundadır. Bu ücretler arasında en çok merak edileni ise anjiyo ücretleri olmuştur. 2016 yılına ait özel hastane fiyatları hakkında sizlere bazı bilgiler sunuyor olacağız.

Düzenlenen yeni yasalarda özellikle SGK’lılar için fark ücretleri yer almaktadır. Bu bilgilerin tüm detaylarına özel hastane ilave ücret hesaplama ekranları üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kalp ve damar hastalıklarının teşhis edilmesinde en çok tercih edilen uygulama olan anjiyonun fiyat aralıkları da merak ediliyor. Belirttiğimiz üzere yasalar gereği fark ücretlerinde bazı değişiklikler olmakla birlikte özel hastanelerde bu konuyla ilgili daha net bilgiler alınabilir.

Özel hastanelerde talep edilen ücretler farklılık göstermektedir. Ülkemizde en çok tercih edilen hastaneler Medicana, Medical, Acıbadem ve Memorial Sağlık Grupları olmaktadır. Elbette her ilin kendi sınırları içinde de bu hastanelerin şubeleri bulunmaktadır. Sadece anjiyo muayenesi için bu hastanelerin belirli kriterlere bağlı olarak fiyat aralıkları bulunuyor. Bunun yanı sıra özel hastanelerde muayeneye katılım payı da alınmaktadır. Şimdi anjiyo fiyatları hakkında daha detaylı bilgiler sunmuş olacağız.

Anjiyo Fiyatları Ne Kadar?

Özel hastanelerin belirlediği net bir fiyat olmamakla beraber anjiyo uygulaması fiyatları daha çok 47 ile 70 TL arasında değişen fiyatlarla yapılır. Bunun yanı sıra farklı tetkikler uygulandığı zaman fark ücreti de talep edilmektedir. Kalp ve damar cerrahisi olarak talep edilen ücretler 1000 TL’ye kadar çıkabilir. Çünkü anjiyo uygulamasında bazen strent takılması gerekecektir. Bu durumda da ücrette büyük bir artış yaşanmaktadır.

Anjiyo ücretleri, tanınmış Medical Park özel hastanesinde farklı miktarlarda karşınıza çıkmaktadır. Bir hasta eğer koldan anjiyo yaptıracaksa 500 ile 700 TL arasında bir ücret ödemesi gerekir. Eğer kasıktan anjiyo yapılacak ise 200 TL gibi bir ücretle işlemler sonlandırılabilir. Günümüzde en çok tercih edilen bu özel hastaneler SGK’lı hastalardan fark ücreti almamaktadır. Ancak bazı hastanelerde aynı durum geçerli değildir. Bu yüzden net bilgiler aldıktan sonra muayene olunmalıdır.

Anjiyo ücretleri konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Kalp damar hastalıkları muayenelerinde genel olarak 60 TL gibi bir ücret talep edilmektedir. Bunun dışında çıkabilecek ek ücretler muayene sonrasında hastaya yapılacak uygulamalardan kaynaklanmaktadır.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

İbrahim yıldırım11.04.2017

Ben su an özel adana hastanesinde anjiyo oldum birgece yattım 1075tl istediler doğru mudur?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Özel hastanelerde anjiyo ücretleri hastanelerin fiyat politikalarına, bulundukları ile ve hizmet kalitesine (kaldığınız oda tipi vs. ) gibi değişiklikler gösterebileceği için verdiğiniz bilgiler ışığı altında ücret hakkında detaylı bir yorum yapamıyor olsak da sosyal güvenceniz olup olmamasına bağlı olarak değişebilen hastane ücretlerinde verdiğiniz rakamın ortalama bir değer olduğunu söyleyebiliriz. 


Devlet hastanelerinde ise bu uygulamalar ücretsiz bir şekilde yapılır. Özel kurumlarda genel anlamda kalp damar cerrahisinde yapılacak olan uygulamalar 1.000 TL`den başlamaktadır.

Mikail28.12.2016

Benden 2500 aldılar. Milleti soyuyuyorlar. ACİLDEN GİDEN HASTAYA BİLE 4000 TL DEME YÜZSÜZLÜKLERİ VAR.

Makale Editörü Ayşe KorkmazHastaneye göre fiyatlar değişir, en düşük fiyatlar devlet hastanelerde olur. Özel Hastanelerde fiyatlar çok yüksek olabilir.

Soru ekle

Sorunuz: