Artroskopi

Artroskopik Menisküs Ameliyatı Nedir, Nasıl Yapılır?

Günümüzde menisküs yırtıklarının onarılmasında oldukça popüler bir tedavi şekli olan antroskopik Menisküs Ameliyatısayesinde yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında dizin ön kısmında açılan iki kesik sayesinde deliklerden birinden giriş yaptırılan kamera sayesinde izlenerek tedavi edilebilmektedir.

Ayak Bileği Artroskopisi Nedir? Nasıl Yapılır? Aşamaları? ve Ameliyat Sonrası

Ayak bileği artroskopisi hastanın ayak bileğinde oluşan hastalık ve yaralanmaların tedavisi ve tanısı için uygulanan bir yöntemdir. Bu işlem sırasında hastanın ayak bileğine iki ya da üç delik açılır. Deliklerin ilkinden eklemlerin durumu izlenir, ikincisinden ise gerekli müdahale yapılır.

Artroskopi Ameliyatı Yapılmasın Sonra İyileşme Süreci Nasıl işlemektedir?

Artroskopi ameliyatı sonrasında hekimin iyileşme adına söylediği tüm detayların tek tek uygulanması gerekmektedir. Özellikle egzersizlerin aksatılmadan ve düzenli şekilde yapılması şarttır.

Artroskopi Ameliyatı İşlemleri Nasıl Yapılır ve Bu İşlemlerin Üstünlüğü Nedir?

Artroskopi eklemler ile alakalı olan hastalarının teşhis edilmesinde ve tedavi edilmesine kullanılan cerrahi uygulamadır. Bu cerrahi uygulama sürecinde kısa zamanda iyileşme sağlanır.

Diz Artroskopisi Nedir, Uygulama İşlemlerinde Neler Kullanılmaktadır?

Diz artroskopisi bölgeden oldukça net ve detaylı bilgilerin elde edilmesine olanak sağlar. Elde edilen bilgiler ışığında gerekli cerrahi işlem ve tamiratlar hemen yapılır.

Omuz Artroskopisi Cerrahi İşlemleri Hangi Aşamalar Dâhilinde Yapılmaktadır?

Omuz artroskopisi omuz bölgesinin önceki performansını yakalaması için kullanılan ilk adımdır. Bu adımın iyileşme sürecinde detay atlamamak sağlık için gerekmektedir.

Kalça Artroskopisi Nedir, Nasıl Yapılır, Uygulama Aşamaları ve Sonrasında İyileşme Süreci

Kalça eklemindeki çeşitli nedenlere bağlı olarak özellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan kireçlenmelerin bir kısmını önlenebilmesi amacıyla tercih edilen kalça artroskopisi nedir, nasıl uygulanır, kalça artroskopisi uygulama sonrasında kişiden yaşanan durumlar hakkında detaylı bilgiler.