Güncel Akciğer Filmi Ücretleri – Özel ve Devlet Hastaneleri

Akciğer filmi birçok hastalığın teşhisinde aktif olarak kullanılmaktadır. Hızlı tanı yapmada etkili olması ile en çok kullanılan modern teşhis yöntemleri arasında yer alır.

Akciğer Filmi

Akciğer hastalıklarında tanı ve tedavi için çekilen film ile uzman doktor tarafından tedavi yöntemi belirlenir. Bu filmi çektirmek için genellikle uzman genellik ile uzman tavsiyesi gerekmektedir. Uzmanın gerekli gördüğü durumların başında ise nefes darlığı ve akciğerlerde ses gelmesi ile olmaktadır. Bu sebep ile hastanede çekilecek olan akciğer grafiği ile sorunun tam sebebi bulunacaktır.

Solunum için önemli bir organımız olan akciğer birçok sebepten ötürü daha çabuk yıpranma özelliğine sahip olmaktadır. Özellikle nikotin yani sigara kullanımı yada kullanılan ortamda çok fazla bulunulması, alkol içmek, kirli ve tozlu havaya çok fazla maruz kalmak ve mevsim değişiklikleri akciğer hastalıklarını tetiklemektedir. Bu sebep ile değişik belirtilerden ötürü hastanede yapacağınız uzman görüşmesi doğrultusunda uzmanın talebi ile akciğer filimi çektirmek istenebilir. Az öncede belirttiğimiz gibi akciğer çok çabuk bozulabilen bir organ olduğu için bu konuda çok dikkatli olmakta fayda vardır.

Ayrıca söylemekte fayda var akciğer hastalıkları çok geç iyileşen veya ömür boyu iyileşmeyen hastalıklar oluşturabilir.

Akciğer Grafisi Nasıl Çekilir

Akciğer bizim göğüs boşluğunda yer büyük bir organımız olmaktadır. Ne işe yaradığını bilmeyen yoktur. Fakat biz yine açıklayalım sizlere; akciğer solunum için en özel organımız olmaktadır. Olumsuzluklar  içinde en az tedavisi bulunan bir organ olmaktadır.

Akciğerde yaşanacak olan herhangi bir yıpranma sebebi ile en zor tedavi edilen organ yine akciğerlerimizdir. Birçok belirti ile hastanede ( özel devlet fark etmez) röntgen çekilir. Çekilen rötgen akciğerde oluşmuş olan bir olumsuzluk var mı yok mu bilinmesi ve tespit edilmesi için olmaktadır. Akciğer film yeni tomografi genellikle basit bir film yöntemi ile çekilmektedir. Bu sayede akciğerde oluşmuş olan özel ve olumsuz bir durum varsa bu sayede tespit edilmesi kolaylaşır. Çekilmiş olan grafisi sonucu uzman doktor kesin bir yargıya ulaşır ve tedavi kısa zamanda tedavi başlar. Evlilik öncesi yapılan tahlil ve tetkiklerin başında gelen akciğer filmi ile yine yetkililerin bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu göstermektedir. Bu sebep ile birçok evlilik öncesi özel olarak akciğer rötgen istenmektedir.

Akciğer filmi çektirmek aslında hasta olmayan ve sağlıklı olan kişi ve bireylerinde yapması gereken bir durum olmalıdır.

Özel Ve Devlet Hastanesinde Akciğer Filmi Fiyatları

Grafisi için başvurduğunuz hastanede fark etmez her yerde ayrı bir fiyat olmaktadır. Ne için olduğu kadar ne kadara çekildiği de bir o kadar önemli olmaktadır. Bu sebep ile fiyat bilgisi merak eden para olarak fiyat alam isteyenler için kaç para olduğunu açıklamaya çalışacağız. Evlilik için eğer özel bir hastanede ücretleri olarak katkı payı dahil edilip 150 lira gibi bir ücrete çekilmektedir. Bizim size verdiğimiz fiyat ortalama bir fiyat olmaktadır. Bazı özel hastaneler bu tetkiklerin tümünü evlilik için bu para ile yapmaktadır.

Akciğer film ücreti Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezinde 20 TL Civarıdır. Telefon numarası 03124738855 05558264674

Ayrıca devlet hastanelerinde de çekim yapılır. Eğer sağlık güvenceniz varsa sizden herhangi bir para veya fiyat talebinde bulunmayacaklardır. Ne sebep ile devlet hastanesine başvuru yaparsanız yapın fiyatları devlet karşılayacaktır. Film fiyatları kurum tarafından belirlenir. Bu sebep ile kaç para diye sağlık güvencesi olanların sorması gerekmez. Ücretleri kurum kendi bünyesinde belirler ve bu doğrultuda özel hastaneler bu fiyat üzerinden ücretlendirme yapar. Kızılay akciğer konusunda çok hassas davranmaktadır.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Muslim29.01.2017

Merhaba iyi akşamlar sizden bir şey rica edebilirim akciğeri filim çektirmek ücreti ne kadar lütfen yardımcı olur musunuz?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Müslim bey merhaba,


Devlet hastanelerinde çekim yapılmaktadır ve bu çekimler ücretsizdir. Sağlık güvenceniz mevcut ise para ödemeden herhangi bir devlet hastanesi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Özel hastanelerde ise film fiyatları kurumlarca belirlenir. Bundan dolayı kaç para diye sağlık güvencesi olanlarında olmayanlarında kuruma sorması gerekir. Fiyatları kurum kendi bünyesinde belirlediği için ve bu doğrultuda hizmet verdiği için her kurumda farklılık gösterir. 


Geçmiş olsun

Soru ekle

Sorunuz: