HSG Filmi Fiyatları Ne Kadar? Rahim Filmi Güncel Fiyatları

Rahim filmi çektirmek isteyen hastaların en çok merak ettiği konulardan biri de rahim filmi ücretinin ne kadar olduğudur. Sizlere bu yazımızda en güncel fiyatları sunuyor olacağız.

HSG Güncel Fiyatları

Tıp sektöründe yaşanan gelişmelerle birlikte rahim filmi çok kısa sürede çekilir ve yine kısa sürede hastalara sunulabilmektedir. Son zamanlarda hastaların üzerinde durduğu bir diğer konu da rahim film ücreti ne kadar olmaktadır. Bu anlamda sizlere rahim film fiyatları 2019 ve daha önceki yılların HSG film ücreti konusunda bilgilerimizi sunuyor olacağız.

Aynı zamanda Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi Ankara’da çekim yapan merkezlerden biridir.
Rahim filmini anestezili olarak 800 TL’ye çekmektedir.

Daha çok gebelik durumlarını engelleyen faktörleri tespit etmek için kullanılan HSG uygulamasında rahim içerisinde yaşanan tıkanıklık durumları kontrol edilir. Rahim film çekimi, jinekoloji dalı bulunan tüm hastanelerde rahatlıkla yapılabilmektedir. Uygulama ücreti ise her hastanede farklılık gösterebilmektedir. Standart bir fiyat uygulaması olmamakla beraber ücreti 250 TL ile 400 TL arasında değişebilmektedir. Rahim filmi çekilirken hasta acı ve ağrı duymaz. Rahim filmi kaç para konusunda bu bilgiyi dikkate alabilirsiniz.

Güncel Rahim Filmi Fiyatları

Rahim filmi ücreti 2018 yılı için bazı bilgiler sunuyor olacağız. Aynı zamanda Bursa, Medical Park ve Fındıkzade fiyatlarını da aktarıyor olacağız. Özel hastanelerde bazen farklı testler de yapılarak çekilen HSG filmi ücreti değişiklik göstermektedir.

İstanbul’da Fındıkzade Radyotom’da HSG filmi çektirmek isteyenler 800 TL’lik bir ücretle bu hizmeti alabilmektedir. Kullanılan cihazları yeni cihazlardır ve işlem süresi çok kısa sürede tamamlanabilmektedir. Medical Park hastanesinde ise HSG film ücreti 450 TL civarında uygulanabilmektedir. Ayrıca kullanılan ilaçlarla beraber ücret artmaktadır.

Rahim filmi ücreti 2017 yılından bu yana hem teknolojisini geliştirmiş hem de fiyat aralığını artırmıştır. Bu anlamda rahim filmi ücreti 2014 yılından sonra tam olarak gelişmiş ve bu fiyatlarla sunulmaya başlanmıştır.

Acıbadem hastanesinde HSG rahim filmi çektirmek isteyen hastalar ise yaklaşık 1000 TL’ye kadar hizmet alabilmektedir. Burada HSG filmi çektirenler, aldıkları hizmetten oldukça memnun kalmaktadır.

Memorial hastanesinde rahim film fiyatları 600 TL gibi bir ücretle başlamaktadır. Bu anlamda özel sağlık sigortası bulunanlar ilaç ücretlerini HSG filmi çekiminden çıkararak hizmet alabilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen bir diğer hastane Özel Alman Hastanesi olmaktadır. Burada 250 TL’den başlayan fiyatlarla rahim filmi çekilir.

Rahim filmi fiyatları genel anlamda bu şekildedir. Ayrıca ülkemizde en çok tercih edilen bir diğer rahim film çekim merkezi Şişli Echomar olmaktadır. Tüm alt yapısıyla birlikte hizmet sunan bu merkez ayrıca uygun fiyat aralıklarıyla hastalara tüm tedavi yöntemlerini sunmaya devam etmektedir. Bu merkez cumartesi günü de rahim filmi çektirmenizi sağlar.

Günümüzde en çok tavsiye edilen hastaneler bu şekildedir. Birçok forumda güvenilir ve alt yapısı güvenli olan hastaneler hakkında bilgiler talep edilmektedir. Fındıkzade Radyotum ile Medical Park bunlar arasındadır. Ayrıca Şişli Echomar günümüzde en fazla HSG filmi çeken merkez olmaya devam etmektedir. Hastanede yer alan radyoloji uzmanları sayesinde ağrısız bir şekilde hizmet alabilir ve kısa sürede rahim filmi sonuçlarını da alabilirsiniz.

Daha eski tarihlerde rahim filmi fiyatları daha zor ve pahalı bir işlem olarak gerçekleştirilmekteydi. Fakat günümüzde artık C kollu röntgen cihazlarının kullanılmasıyla birlikte su bazlı kontrast maddelerin kullanılması sağlanmıştır. Bu sayede artan inceleme sayıları da baz alındığında radyoloji uzmanlarının sayısında artış sağlanmış ve günümüze kadar gelişerek gelmeyi başarmıştır. Rahim filmi kaç para şeklinde sorulacak sorulara bu şekilde yanıtlar verilebilmektedir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...