İki gün önce rahim filmi çektirdim karnımda şişlik var normal mi?

İki gün önce rahim filmi çektirdim karnımda şişlik var normal mi?

Sude hanım merhaba,

Rahim filmi çekim işlemlerinden sonra karın bölgesinde hafif düzeyde şişlik, karında bölgesinde ağrı ve kasık bölgesinde ağrı oldukça normaldir. Hatta bu sorunlar en sık rastlanan sorunlar arasında yer alır. Rahim filmi yani Hgs çekimlerinden sonra oluşan bu sorunlar ilk günden itibaren kısa sürede kendiliğinden geçmeye başlayacaktır. Ağrılar ve şişlikler şiddetli düzeyde meydana geliyorsa ve kendiliğinden geçmek yerine git gide şiddetlenerek devam ediyorsa uzmana başvurulması gerekir. Ayrıca bu sorunlara bayılma, halsizlik, aşırı düzeyde mide bulantısı ve ateş eşlik ediyorsa kesinlikle beklememek gerekir. Uzman hekim bu konuda klinik muayene dışında belli başlı test ve tetkikler yapar. Bunlardan alınan veriler ışığından sorun belirlenir.

 

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...