Anjiyo Fiyatları Ne Kadar? 2016 Güncel Anjiyo Fiyatları

Anjiyo fiyatları hastaneden hastaneye farklılık göstermekle birlikte devlet kurumlarında da farklı ücretlendirmelerle karşınıza çıkabilir. Bu anlamda gerekli araştırmalarınızı yaptıktan sonra muayene olmanız tavsiye edilir.

Anjiyo Ücretlendirmeleri

Günümüzde kalp damar hastalıklarının erken teşhisinde kullanılan anjiyo uygulamasının fiyatları merak edilmektedir. Sizlere bu yazımızda genel anjiyo fiyatları ve Memorial Sağlık Grubu ile Acıbadem Sağlık Grubundaki genel fiyatları aktarıyor olacağız. Ayrıca devlet, son zamanlarda yaptığı açıklamalarda özel ile diğer hastanelerdeki fark ücretlerinin alınmayacağını belirtmişti. İlaçlı ve ilaçsız olmak üzere anjiyo uygulamalarında geçerli olan ücretleri sizlerle paylaşıyoruz.

Özel sağlık kurumlarının sigortalılardan talep ettiği ücret hastaneden hastaneye değişmektedir. Aynı zamanda doktorun uzmanlığına göre de değişebilir. Devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri ve özel sağlık kurumları farklı oranlarda muayene katlım payı almaktadır. Birçok hasta yaptığı araştırmalarda devlet fark ücretleri ne kadar ve özellikle de Medical ve Medicana hastanelerindeki fark ne kadar gibi sorulara yanıtlar aramaya devam etmektedir.

Özel hastanelerde anjiyo sırasında yapılan araştırmalarda hastaların %80’ine gereksiz stent takıldığı da belirlenmiştir. İlaçlı stent uygulamalarının artış göstermesiyle birlikte tutar anlamında da sorunlar yaşayan hastalar, Acıbadem ve Medicana gibi hastaneleri tercih etmek durumunda kalmıştır.

Anjiyo Fiyatları

Medicana hastanesi için belirlenmiş bir anjiyo fiyatı bulunmaktadır. İlk olarak muayene ücretlerinin bilinmesi gerekiyor. Özel hastanelerde kalp ve damar cerrahisindeki muayenelerden 60 TL gibi bir ücret alınırken, tıp merkezlerine bu rakam 47 TL’ye kadar gerilemektedir. Ancak bir takım tetkikler ile akciğer filmlerinde fark ücreti alınmamaktadır.

Özel hastanelerde anjiyo fiyatları olarak da yine aynı ücretlendirmeler geçerlidir. Ancak kalbe stent takılacak olması bu fiyatı yükseltmektedir. Anjiyo fiyatları olarak 1100 TL’ye kadar çıkabilen ücretlendirmeler de görülebilir.

Medical park anjiyo ücreti de son zamanlarda merak edilen konular arasındadır. Ayrıca Memorial hastanesinde de hemen hemen aynı ücretlendirmeler söz konusudur. Bunun yanı sıra diğer özel hastanelerin Şifa Hastanesi anjiyo fiyatları üzerinden işlem yaptığını da belirtmemiz gerekiyor. Anjiyo uygulamaları ne kadar tutar gibi bir soruya verilecek yanıt ise sadece muayene olmak için belirttiğimiz üzere 45 ile 60 TL arasında bir ücret ödemeniz gerekecektir. Ancak muayeneden sonra farklı bir işlem daha yapılması gerekiyorsa fiyatı fark olarak talep edileceği için fazlasıyla artacaktır. Bu anlamda Şifa ve Memorial hastaneleri, anjiyo ücretleri konusunda belirleyici kurumlar olmaktadır.

Özel hastanelerde SGK’lı hastalara ücretli stent takılmasıyla ilgili pek çok şikâyetin bildirilmesi üzerine devlet bir kanun çıkarmış ve hastaların ücret ödemesini engellemiştir. SGK’ya iletilen bu durumlar sonucunda fark ücretleri alınmayan özel hastaneler anjiyo fiyatları konusunda artık hastalara yardımcı olmaktadır.

Yine özel hastanelerde kasıktan yapılacak anjiyo uygulamalarında 200 TL, koldan yapılacak anjiyolarda 700 TL gibi bir ücret talep edilebilmektedir. Medical Park hastanelerinin farklı şubelerinde ise yine aynı ücret gruplarında işlemlerin yapılabildiğini belirtebiliriz. Yine de gerekli araştırmaları tamamladıktan ve hastaneler ile detaylı görüşmeler yaptıktan sonra sağlıklı bir şekilde anjiyo yaptırmak için günümüzde en çok tercih edilen özel hastaneleri tercih edebilirsiniz. İnternet üzerinden de Medical park, Medical hastaneleri, Özel Medicana hastaneleri ve Özel Memorial hastanelerinin iletişim hattı üzerinden fark ücretleri ne kadar ya da fark ücretleri konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Özellikle de şifa hastanesi anjiyo fiyatları, diğer hastanelere göre daha uygun ücretlendirilmektedir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5
(2 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Tarcan19.10.2017

Merhaba, babama 4 adet stent takıldı. 3`ü kasıktan 1`i koldan sten başına 2.000 lira gibi bir fiyat belirlendi. Hastane Özel Şafak Hastanesi Gaziosmanpaşa şubesi. Verdikleri bu fiyat kabul edilebilecek bir fiyat mı yoksa olması gereken den çok daha fazla mı?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Merhabalar, 2000 tl stent başına çok iyi bir fiyat

Umut13.10.2017

Bilgisayarlı anjiyo fiyatını öğrenmek istiyorum

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Merhabalar, Bilgisayar anjiyo fiyatları bu sayfada bulabilirsiniz


http://mrtomografi.com/katalog/?arama=hastane&hizmet[]=71

Hülya kaya01.04.2017

Anjiyo oldum ev işlerine gidiyordum şimdi aynı işime devam edebilir miyim?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Hülya hanım merhaba,


Anjiyo sonrasında dinlenme, kendini yormamama ve zorlu işlerden kaçınma gerekir. Yani vücudun kesinlikle yorulmaması gerekmektedir. Anjiyo olan kişi kendini zorlayacak olan işlerine devam ederse içinden çıkılması zor olan durumlara düşmesi kaçınılmazdır. Bence sizde artık ev işlerini bırakmalısınız. Çünkü bu tarz işler beden yorgunluğu sağlayan kişiyi zorlayan işlerdir. En azından belli bir süre uzak durmanız gerekir.

Meltem21.03.2017

Merhaba efor testim pozitif çıktı. Anjiyo önerildi devlet memuruyum anjiyo fiyat farkı öğrenebilir miyim. Kasıktan mı koldan mı anjiyo yapılıyor? Hafif bir darlık varsa stende gerek kalmadan ilaçla açmak gibi bir uygulama hastanenizde var mı? Teşekkürler

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Meltem hanın merhaba,


Anjiyo işlemlerini yaptıracağınız özel kuruma göre değişkenlik gösterir. Devlet hastanesinde zaten ücretsizdir. Diğer sağlık kurumları için fiyat söyleyemem, çünkü kurumda kuruma göre değişir. Anjiyo uygulaması hem kasıktan hem de bilekten yapılabilir. Nerden yapılacağı konusunda uzman karar verecektir.

Elgün28.01.2017

Selam. Azerbaycandan yazıyorum. Memorial Hizmet hastanesinde 3 tane ilaçlı stent ameliyatının fiyatını bilir misiniz? Teşekkürler sağ olun.

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Merhaba,


İlaçlı stent ameliyatı için Memorial hastanesinin kendisinden fiyat almanız gerekir. Bu fiyatı almanız adına klinik anlamda muayene olmanız gerekir. Genelde bu tarz hastaneler telefon da fiyat vermezler.


Geçmiş olsun


 

Hüseyin24.01.2017

Byypass ameliyatı özel bir hastanede sağlık güvencesi yeşil kart olan bir hasta için ne ücret olur

Makale Editörü Ayşe KorkmazHüseyin bey merhaba,
Bu konuda net bir rakam vermek oldukça yanlış olacaktır. Her hastanenin verdiği hizmet farklı olacağından dolayı alacağı ücret de değişecektir. Bunun içinde Sgk, yeşil kart ve özel muayene konusunda da değişkenlikler meydana gelir.
İyi Günler,
GÜLZADA14.01.2017

Merhaba ben Türkmenistan dan, annemin kalp damarları tıkanmış, anjiyo olması gerekiyormuş. Buraya gelirse ne kadar olur ameliyat fiyatı

Makale Editörü Ayşe KorkmazGülzada hanım merhaba,
Kalp damarlarının tıkanması sonucunda yapılacak olan anyio işlemleri için fiyat aralıkları yapılacak olan özel hastanelere göre değişkenlik göstermektedir. Hastanenin verdiği hizmet ve uzmanın tecrübesi de bu anlamda etki sağlar. Devlet hastanelerinde ise bu ameliyat ücretsiz bir şekilde yapılır. kalp damar cerrahisinde yapılacak olan uygulama 1.000 TL`den başlamaktadır.
Sağlıklı Günler Dilerim

Soru ekle

Sorunuz: