Anjiyo sonrası sırt ağrısı başladı, neden oldu acaba?

Anneannem (74) 15 gün önce anjiyo olup 1 saat sonra da 2 sent takıldı. Sırtında ağrı başladı ağrı durmadı doktorlara sorduk normal dediler 2.30 saat sonra da vefat etti. Sizce bu ağrının sebebi nedir? Normal mıdır?

Değerli okurum merhaba,

Öncelikli olarak başınız sağ olsun. anjiyo sonrasında meydana gelen ağrılar oldukça normaldir ve aşağıdaki tüm detaylara dikkat etmek gerekir. Anneannenizin vefatınında ağrı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Anjiyodan sonra hem baş ağrısı hem de diğer sorular için dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir;

  • Uygulama sonrasında bol su tüketimi yapılmalıdır.
  • İşlemden sonraki ilk 6 saat hastanede dinlenmek önemlidir. Özellikle ortaya çıkabilecek baş ağrısı için temel etkenlerden biridir.
  • Dinlenme sürecinden sonra evde de 24 saatlik bir süreç olacaktır. Bu süre zarfında yük kaldırmamaya ve banyo yapmamaya özen göstermeniz gerekir.
  • Oluşabilecek baş ağrılarına karşı beslenmenize de dikkat etmeniz gerekiyor. Doktorunuz bu konuda sizleri uyaracaktır.
  • Anjiyodan sonra oluşabilecek baş ağrısı normaldir. Belirttiğimiz üzere doktorun tavsiyelerine göre ağrı kesici kullanmanız yeterli olacaktır.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...