Anjiyo sonrası stent takıldı, mide bulantısı, kusma ve bacak ağrısı

Anjiyo sonrası stent takıldı bulantı kusma bacak ağrısı

Değerli okurum merhaba,

Anjiyo uygulaması sonrasında baş dönmesi, ağrı, mide bulantısı ve kusma tarzında sorunlar yaşıyorsanız telaşa kapılmamalısınız. Uzman hekiminizin anjiyo sonrası uygulamanızı istediği her detaya uymalısınız. Damar yolunuzun açıldığı bölgelerde şişliklerin oluşması ve ağrıların meydana gelmesi de oldukça normaldir. Özellikle şişlikler 10 gün içinde geçer. Anjiyo sonrası geçmeyen kusma, bulantı ve ağrılar için uzmanınıza başvurup ilaç kullanımı yapmalısınız. Bu sorunların önüne geçmek istiyorsanız mutlaka beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Bu ağrılar tamamen anjiyodan kaynaklıdır ama sizin sorunuzun süreci oldukça uzun olduğu için ağrılar ile alakalı uzmana başvurmalısınız. Ayrıca ağrı kesici kullanımları ile beraber kan gözlemlenirse de uzmana başvurulmalıdır.

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...