Anjiyodan sonra ne kadar yürümeli

Anjiyodan sonra ne kadar yürümeli

Değerli okurum merhaba,

Anjiyo uygulamasından sonra kalp sağlığını korumak adına yürüyüş yapmak gerekir. Ancak uygulama sonrasında birkaç hafta boyunca dikkatli olunmalıdır. Bu süreçte aşırı düzeyde ağır aktivitelerden, yük kaldırma işlemlerinden kesinlikle kaçınılmalıdır. Uygulama sonrası mutlaka düzenli şekilde beslenmek ve bol bol su içmek gerekir. Uzman ile konuşarak en uygun olan egzersizleri yapmanız gerekir. Yürüyüş içinde her gün düzenli bir şekilde belli bir zaman filimi ayırarak devam edilmelidir. Bu şekilde kalp sağlığına fayda sağlayan uygulamalar yapılmış olur. Yürüyüş yapmak kalp sağlığına fayda sağlayacak olan en önemli egzersizdir. Her gün tempolu şekilde yürüyüş yapmak kalp damarlarının işleyiş sürecini sağlıklı bir duruma getirir.

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...