Anjiyo İşlemlerinden Sonra Ağrılar Ne Kadar Sürmektedir?

Merhaba…
Şubat ve mart başında kalbe giden 2 damarımda tıkanma var diye iki kez kasıktan anjiyo yapılarak 2 stend taktılar. 5-10 dakikalık bir yürüyüşte bile anjiyo olan bacağımdaki baldırımda dermansızlık ve ayağımda karıncalanma ile uyuşma oluyor. Durup dinlenince de geçiyor. 2 aydır durum böyle, bu durumda ne yapmalıyım?

Değerli okurum merhaba,

Anjiyo uygulamasından sonra meydana gelen bu sorunlar oldukça normaldir. Sorunların ortadan kalkması uzun bir süreç alabilir. Bunun dikkatli olmak gerekir. yalnız sorunlar devam ederse ve giderek şiddetini arttırırsa mutlaka uzamana başvurmanız gerekir. ayriyeten aşağıda bulunan tüm detaylara da dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Anjiyo işleminizin el bileğinden yapılması durumunda el bileğinizi hızlı hareket ettirmeli ve ağır kaldırmamalısınız.
  • Kasık bölgesinden yapılan bir anjiyo uygulamasından sonra ise, birkaç gün yatmalı ve dinlenmelisiniz. Fazla ayakta kalmamaya dikkat etmeli ve sizi zorlayacak yorucu işlerden kaçınmalısınız.
  • 2 hafta süresince araç kullanmamalı ve ayakta sizleri zorlayacak işler yapmamalısınız.
  • Gün içerisinde en az 2,5 litre kadar sıvı tüketmeli ve yağlı besinlerden uzak durmalısınız. Beslenme alışkanlığınızı değiştirmeli ve sizi ayakta tutacak bir besin zinciri tablosu oluşturmalısınız.
  • Sigara ve alkolün anjiyo sorunlarındaki etkisi bilinmektedir. Bu sebeple, hızlı bir şekilde bunlarda kurtulmalı ve kullanmamalısınız.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...