Anjiyo sonrası kasık ağrısı geçmiyor, ne yapmalıyım?

Annem 1 ay önce kasıktan anjiyo oldu ilk hafta doktor ağrı kesici verdi geçmişti ama hâlâ ağrıları devam ediyor. şiddetli şekilde bunun sebebi ne olabilir acaba

Değerli okurum merhaba,

Anjiyo uygulaması sonrasında genel anlamda uygulanması icap eden bazı durumlar söz konusudur. Şayet anjiyo el bileğinden uygulanmış ise ağrı şikayetlerini en aza indirgemek için mümkün mertebe istirahat edilmeli ve eli zorlayacak hareketlerden kaçınılmalıdır. Eğer bu duruma dikkat edilmezse ağrı şiddeti artarak baş ağrılarına da neden olduğu gibi elde şişme gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu anlamda doktorunuzun tavsiyelerine harfiyen uymanızı ve reçete ettiği ilaçlar haricinde ilaç kullanılmamasını tavsiye ederiz. Genel anlamda anjiyo uygulaması ardından aşağıdaki hususlara dikkat edilmeli ve uygulanmalıdır.

  • Anjiyo sonrasında sık aralıklarla bol su tüketilmelidir.
  • Operasyon sonrasındaki geçen ilk 6 saat süresince hastanede istirahat ve gözlem altında kalınmalıdır. Oluşabilecek şiddetli baş ağrılarına müdahale edilebilmesi için son derece gereklidir.
  • Hastaneden taburcu olunduktan sonraki ilk 1 gün boyunca duş alınmaması ve mümkün mertebe elin hareket ettirilmesinden kaçınılmalıdır.
  • Doktorunuzun tavsiye edeceği beslenme programına uygun beslenilmesi baş ağrısı riskini azaltacaktır.
  • Anjiyo operasyonu ardından oluşan baş ağrısı normal olmakla birlikte yukarda da belirttiğimiz üzere doktorunuzun verdiği ağrı kesici ilaçlar sayesinde kısa sürede bu ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...