Beyin Emarı Güncel Fiyatları

Beyin MR’ı konusunda özel ve devlet kurumlarının fiyat bilgisini sizlerle paylaşırken bir takım tavsiyelerde de bulunuyor olacağız.

Beyin MR Fiyatları

Beyin MR fiyatlarıManyetik rezonans görüntüleme adı verilen Emar, kişilerin sahip olduğu problemlerin çözümünde çok etkilidir ve tedavi sürecinde hastalara yardımcı olmaktadır. MR konusunda 2015 ve 2016 yıllarına ait emar fiyat tablomuzu da sizlerle paylaşmış olacağız. Gelişen tıp ile beraber vücudun farklı bölgelerinde bu teknolojinin sıkça kullanıldığını söyleyebiliriz.

Beyin emar bir cihaz yardımıyla yapılır ve kişinin inceleme yapılacak bölgeleri emar cihazının içine yerleştirilir. Yaklaşık olarak yarım saat süren bu işlemde hastanın sorununa ait bulgular elde edilmektedir.  Emar çekim öncesi damar yoluyla verilen ilaç görüntülenme sırasında renk değişikliği yaratılarak beyin bölgesindeki hastalıklar teşhis edilebilmektedir.

Beyin MR çekimi fiyatlarıyla ilgili sizlere bilgi vereceğimiz bu kısımda ayrıca özel hastanelerde beyin mr fiyatlarıyla ilgili de bilgilere sahip olacaksınız. Beyin emarı fiyatları kurumdan kuruma değişkenlik gösterirken, devlet hastanelerinde bu ücretlerin daha uygun olduğunu da görebilirsiniz. Bu yüzden gerekli araştırmaları yaptıktan sonra beyin mr çekimi yaptırmanız uygun olacaktır.

Sağlık hizmetlerinden faydalanmak durumu söz konusu olduğunda sosyal güvence en önemli durumlardan biri olmaktadır. SGK anlaşmalı emar merkezlerinin ve özel hastanelerin farklı illerde bulunduğunu da bildirmek isteriz. Fiyat kriterinin değişmesine neden olan bu duruma göre hareket ederek en uygun emar çekim fiyatlarına ulaşabilirsiniz. SGK anlaşmalı emar merkezleri özel olarak da hizmet verdiği için tercih edilmesinde fayda var.

2015 MR Fiyatları

Günümüzde 2015 beyin MR fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden ilki hastanenin durumudur. Yani özel ya da devlet hastanesi olması fiyatları etkilemektedir. Ayrıca işlemin ilaçsız ya da ilaçlı yapılması da fiyat aralığını etkileyen faktörler arasındadır. Sadece bu kadarla da değil. İşlemin hangi ilde yapılacağı da fiyatları etkileyen durumlar arasındadır.

FİRMAFİYATIYERİTİPİ
MEDİCAL PARK250-300 TLBEYİN MRİLAÇLI
DOĞAN HASTANESİ200-350 TLBEYİN MRİLAÇLI/İLAÇSIZ
GÜNEY EMAR200-350 TLBEYİN MRİLAÇLI/İLAÇSIZ
BETATOM EMAR250-300 TLBEYİN MRİLAÇLI/İLAÇSIZ
ACIBADEM SAĞLIK GRUBU200 -400 TLBEYİN MRİLAÇLI/İLAÇSIZ

2015 yılında firmaların beyin MR fiyatları bu şekilde gerçekleşmiştir. 2016 yılında ise pek bir fark olmamakla beraber firmalar hizmet vermeye devam etmektedir. Fiyatlar arasındaki fark ise beyin MR işleminin ilaçlı ya da ilaçsız yapılıp yapılmadığıyla ilgilidir.

2016 MR Fiyatları

Manyetik rezonans görüntülenme olarak bilinen MR işlemi çok kolay bir şekilde yapılmaya devam ediliyor. Birçok çeşidi ve türü olan MR’ın en çok tercih edilen çekim yöntemi olduğunu da söyleyebiliriz. Ayrıca açık emar işlemleri kapalı emar cihazının dışında oldukça ferah bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

Emar cihazlarının vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ancak ilaçlı emar çekimlerinde hastanın vücuduna enjekte edilen durumlarda az da olsa yan etkiler görülebilir. Bu tamamen kişinin metabolizmasıyla ilgili bir durumdur. 2016 MR fiyatları 2015 MR fiyatlarıyla aynıdır ve herhangi bir değişiklik olmamaktadır. Bazı kurumlarda 400 TL’ye kadar çıkabilen bu fiyatların ilaçlı MR çekimleri konusunda da aynı fiyatlarla işlem gördüğü biliniyor.

Özel hastanelerde emeklilik ve SGK durumlarında fiyatlar biraz daha aşağıdadır. Emekliler için beyin MR fiyatları 120 TL’den başlayabilirken aynı şekilde 100 TL’ye kadar düşebilmektedir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun2 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 52 votes, average: 3,00 out of 5
(2 Oy, Ortalama: 3,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...