Emar çekerken üzerimde kot pantolon vardı, fermuar ve düğme olumsuz etkiler mi?

Emar çekerken üzerimde kot pantolon vardı, fermuar ve düğme olumsuz etkiler mi

Merhaba 

Emar çekim işlemlerinde hastanın üzerinde metal eşya bulunmaması sağlık açısından önemlidir. Emar cihazı dev bir mıknatıstan meydana gelmektedir. Bu mıknatısın çekim gücü oldukça yüksek olduğundan dolayı tehlikelidir. Bu tarz uygulamalarda aklınıza takılan her soruyu da uzmana sormanız gerekir. Fermuar sıkıntı yaratmaz ama başka bir çekimde size tavsiyem kesinlikle metal bir eşya üzerinizdeyken çekim yaptırmamanızdır. Aksi takdirde yapılan çekim sonucunda kötü sonuçlar ortaya çıkabilir.

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...