Beyin MR Saçlara Zarar Verir mi? – Saç Dökülmesine Etkiler mi?

beyin mr ı çektirmek saça zarar verir mi saç dökülürmü geçici sürelide olsa dökülür diye duydum doğrumudur.

Bülent bey merhaba

Emar uygulaması görüntüleme işlemleri arasında en zararsız olan işlemleri kapsar. Radyasyon bulunmadığı için zararlı bir uygulama değildir. Özellikle beyin emarı çektiren kişiler saçınızda dökülmesi ve baş ağrısı gibi şikayetlerenden muzdarip olduğunu söylemektedir. Meydana gelen bu durum geçici bir sorundur. Genelde bu sorunlar birkaç gün içinde kendiliğinden geçer. Sorun devam ederse uzman hekime başvurmak gerekir. Ayrıca psikolojik olarak bu konuda kişinin kendini şartlandırmaması çok önemlidir.

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...