İlaçlı Emardan Sonra Regl Olamıyorum Bu Durum Normal mı?

İlaçlı emar dan sonra regli olamıyorum bu durum normal mı

Hülya hanım merhaba 

İlaçlı emar çekim işlemlerinde kullanılan kontrast madde ve uygulamanın kendisi adet sorununa neden olmaz. Adet gecikmesi sorunu başka bir sebepten kaynaklı olarak meydana gelebilir. Emar çekimi ile bunu bağdaştırmamak gerekir. Farklı bir sorundan ya da stresten kaynaklı olarak meydana gelebilir. Belli bir süre daha geçtikten sonra evliyseniz gebelik testi yapmalısınız. Evli degilseniz kadın doğum uzmanına başvurmanız gerekir.

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun



1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...