Özel Hastanelerdeki Emar Fiyatları

MR ücretleri özel ve devlet hastanelerinde farklılık göstermektedir. Özel hastane mr ücretleri bu anlamda biraz daha farklı ücretlerle karşınıza çıkabilir.

Ücretlendirme

im001291Özel hastane mr çekim ücretleri devlet hastanelerine göre biraz daha farklılık göstermektedir. Ayrıca teknolojinin gelişmesiyle birlikte her alanda ve özellikle de sağlık alanında ortaya çıkan yenilikler hastaları memnun etmeye başlamıştır. Hastaların şikâyetleri doğrultusunda teşhis edilen hastalıklar modern mr cihazlarıyla birlikte tedavi seçeneklerini belirlemede büyük rol oynamaktadır.

Özel hastane MR fiyatları 2015 olarak sizlerle paylaşacağımız bilgiler arasından dilediğiniz şekilde seçim yapabilirsiniz. Emar çekimleri her hastane ve kurumda bulunur ve daha çok özel hastanelerde tercih edilir. Çünkü devlet hastanelerinde randevu sistemi olduğu için uzun süreli bir bekleyiş söz konusudur.

Özel hastane mr çekimi ise daha kısa sürede tamamlanabilmektedir. Emar çekim uygulamalarında özel hastanelerde genel fiyat anlamında kapalı emarın 350 TL’den açık emarın ise 450 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Ayrıca ilaçlı emar çektirmek isteyenler ise 100 ile 150 TL arasında bir fark ödemek durumundadır. Özel hastanede mr fiyatı bu şekilde gerçekleşirken Özel hastane mr fiyatları 2016 olarak da aynı fiyatlar üzerinden hizmet verildiğini söyleyebiliriz.

Özel sağlık kuruluşlarının SGK’lılardan aldığı ücretler hastane ve muayene tercihine göre değişmektedir. Bunun yanı sıra özel sağlık kurumları, kamu kurumlarına ek olarak muayenelerde katılım payı almaktadır. Bu yüzden özel hastane mr fiyatlarının biraz daha fazla olduğunu söylemek mümkün olacaktır.

Manyetik rezonans görüntülemenin kısa ismi olan MR, en iyi görüntüleme yöntemidir. Emar çekimi sırasında ayrıca vücuda zararlı ışın verilmediği için birçok hasta tarafından tercih edilir. Emar çektirmenin farklı çeşitleri de vardır. Günümüzde en çok tercih edileni ise açık emar uygulamasıdır. Hastalar kapalı bir ortama girmeden rahatlıkla emar çekimi yapabilir. Ayrıca kapalı emar korkusu olanların da en çok açık emar uygulamasını tercih ettiğini söyleyebiliriz.

2016 Emar çekim ücretleri bilindiği üzere özel kurumlarda farklılık gösterir. Devlet hastanelerinde 60 TL’den başlayan bu fiyatlar özel hastanelerde ise 300 TL’den başlamaktadır. Daha hızlı bir şekilde emar çekimi yaptırmak isteyenler için özel hastanelerden MR uygulamasıyla destek alabilir ve yine mr sonuçlarını da kısa süre içinde temin edebilirsiniz. Bu anlamda her ildeki özel hastanelerin mr hizmetleri devam ederken, tüm hastalıkların erken teşhisi konusunda rahatlıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

MR uygulamasının ardından uzman radyolog çekim sonuçlarını analiz eder ve hastalığınızın tedavisi konusunda size bilgiler sunar. Bunun yanı sıra özel hastanelerde çok daha kısa sürede mr sonuçlarının paylaşıldığını söyleyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey ikamet ettiğiniz bölgede bulunan özel hastaneleri tercih ederek mr çekimi yaptırmak olacaktır.

Özel hastane mr fark ücreti konusunda da bir takım bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Fark ücretleri genel olarak ilaçlı emar uygulamalarında geçerliyken bazı özel hastaneler ek olarak fark ücreti talep edebilmektedir. Bu konuyla ilgili de özel hastane ile görüşerek detaylı bilgiler alabiliyorsunuz. Özel hastane mr ücreti konusundaki bilgiler bu şekildedir ve 2015 ile 2016 tarihleri arasında büyük bir ücret farkı bulunmamaktadır. İnternet üzerinden özel hastanelerin emar bölümleri için iletişim bilgilerine ulaşabilir ve kısa sürede bilgiler alarak bu konuda bilgilere sahip olduktan sonra emar çekimi için özel hastaneye başvurabilirsiniz. Özel hastanelerde mr ücreti ne kadar konusunda merak edilen tüm bilgiler bu şekildedir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Fazlı20.08.2017

Kulak emar ücreti ne kadar saygılar

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Fazlı bey merhaba 


Emar çekim işlemleri devlet hastanelerinde yapılmayacaksa özel hastanelerde ve görüntüleme merkezlerinde ücretli şekilde yapılır. Bu ücretler hastaneye, görüntüleme merkezlerine, kullanılan cihazın türüne, işlem yapılacak olan kurumum bulunduğu bölgeye göre değişkenlik gösterir. Yani İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız Nişantaşı`nda çektireceğiniz emar ile Pendik`te çektireceğiniz emar fiyatları aynı değildir. Bu konuda detaylı şekilde bilgi edinmek için aşağıda bulunan linkten yardım alabilirsiniz. 


http://mrtomografi.com/katalog/?arama=hastane&hizmet[]=1

Ayşe19.08.2017

Beyin MR çekilecekmiş ücreti ne kadar olur?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Ayşe hanım merhaba 


Emar çekim işlemlerini devlet hastanelerinde yaptıracaksanız uygulama ücretsiz şekilde yapılır. Özel hastanelerde `ve görüntüleme merkezlerinde ücretli şekilde çekim işlemleri yapılır. Özel kurumların hepsinde fiyatlar değişkenlik gösterir. Hastanenin ya da özel kurumun konumuna, emar cihazının özelliklerine göre fiyatlar değişmektedir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki linkten yardım alabilirsiniz.


http://mrtomografi.com/katalog/?arama=hastane&hizmet[]=84

Haydar31.07.2017

Omurga mr fiyatı ne kadar?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Sevgili okurum merhaba,


Özel hastaneler emar çekim işlemleri yapılacak olan tetkike, merkezin ya da hastanenin verdiği hizmete, cihazlara göre değişmektedir. Uygulama 90 TL ile 2.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.


Hastane Fiyatları burada yazılmıştır


Bu tarz uygulamalarda anlaşmalı kurum indirimleri ve tamamlayıcı sigortalar kullanılabilir. Bu sayede maliyet açısından daha uygun şekilde işlem yapılabilmektedir. Sizde zorlanmadan işlemlerinizi kolay şekilde yaptırabilirsiniz.

Adem yılmaz17.05.2017

Van lokman hekimde mr çekimi fiyatlarını öğrenebilir miyim

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Adem bey merhaba 


Emar çekim işlemleri ile alakalı fiyat konusunda detaylı bilgileri aşağıdaki linkten yardım alarak öğrenebilirsiniz. 


http://mrtomografi.com/katalog/?arama=hastane&hizmet[]=1

Mert12.04.2017

Ağız açık kapalı sağ ve sol TME MR nerede çektirebilirim fiyatları nedir acaba

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Bulunduğunuz ili belirtebilirseniz sizlerin fikir edinebileceği ve ilgili uygulamaları yaptırabileceğiniz devlet ve özel hastane kurumlarıyla fiyatları hakkında detay verebiliriz.

Mustafa Aşcı07.04.2017

Kalça emarı ücreti ne kadar acaba?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Merhaba; Mr ücretleri özel hastaneler arasında farklılıklar gösterirken, sizlerin SKG güvencesine tabi olup olmadığınız da fiyatların değişmesi için en büyük etkenler arasında yer almaktadır. Özel hastanelerde SGK güvencesi kapsamında hastanelerin fiyat politikasına göre % 200`e kadar katılım payı alınabiliyor. Bu da ortalama bir hastanede MR çektirmek için yaklaşık olarak 75 TL ve 100 TL aralığında ücret ödemeniz anlamına gelmektedir. SGK kapsamında belirttiğimiz ücretler muayene katılım payı hariç tutarlardır.


Sosyal güvencenizin olmadığı durumlarda ise özel hastaneler aracılığıyla MR çektirmenin ücreti yine kurumlar arasında farklılıklar gösteriyor olsa da 1000 TL`yi bulabilmektedir. Hastaneleri arayarak fiyat açısından sizlere en uygun olananı tercih edebilirsiniz. 

Gük06.04.2017

Merhaba ben göğüs emarını çektirmek istiyorum fiyatini öğrenebilir miyim

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Göğüs emarını devlet hastanesinde mi özel sağlık kuruluşlarında mı gerçekleştireceksiniz? Devlet kurumlarında çektirmeyeceğinizi düşünerek cevap verecek olursak sosyal güvenceniz olup olmadığına göre fiyatlandırmaların değişiklik göstereceğini söyleyebiliriz.


Devlet kurumları aracılığıyla çektirilecek göğüs emarı sosyal güvenceniz olması halinde ücretsiz gerçekleştirilirken, özel sağlık kuruluşlarının fiyat politikalarına göre 50 -100 TL katılım payı ödemeniz halinde gerçekleştirilmektedir. Sosyal güvenceniz olmadığı durumlarda ise 300 TL gibi rakamlara göğüs emarı çektrilebilmektedir.

Şule04.04.2017


Merhaba. Ben beyin Mr çektireceğim özel bir hastanede fakat fiyatı çok uygun sadece 52 TL. Gece çektirecem ve ilaçsız olacak fakat hala şüphelerim var acaba kapalı mıdır veya kullanılan makinenin bir zararı mı vardır eski falan olabilir mi. Fikrinizi alabilir miyim. Şimdiden teşekkürler.

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Değerli okurum merhaba,


Emar cihazlarının kapalı ya da açık olmasının belli başlı farkları bulunmaktadır. Bu ikili arasında bulunan en önemli fark konfordur. Ayrıca emar cihazının eski ya da yeni, olması çok fark yaratmaz. Açık emar her daim kapalı emara göre daha lüks ve konforlu bir çekim sunar. Emar cihazı kullanımları gereksiz yere yapılacaksa kesinlikle zararlıdır. Gereksiz yere çekilen emarlar ciddi düzeyde risk meydana getirebilir. Kontrol amaçlı yapılacak olan emarlarda inceleme öncesinde mutlaka uzmanın onay vermesi gerekir. Bu uygulama sayesinde birçok hastalığa erken dönem içinde tanı koyulabilir. Emar gerekli durumlarda çekildiği sürece işe yarayacaktır.

Aylin Y26.03.2017

Merhaba,
Özel hastanelerde su bölgelere yaptırmak istiyorum - boyum, omuz, omurga, bel, arka oturma kemikleri. Pleksit ve diskopati şüphem var. Kolumu da kaldırmakta sorun yaşıyorum. Ondan dolayı bütün bölgelerde emar fiyatı ne olur acaba

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Aylin Hanım merhaba,


Özel hastanelerde emar çekim işlemleri devlet hastanelerinden daha kısa süre içinde tamamlanmaktadır. Kısa süre çekim uzunluğu için değiş çıkacak olan raporun süresidir. Özel sağlık kurumlarında kapalı emar uygulaması fiyatları 350 TL’den başlar ve yukarıya doğru devam eder. Açık emar çekimleri ise 450 TL’den başlar ve yukarıya doğru devam eder. Çekilecek olan emar işlemlerinde ilaçlı uygulama yapılacaksa bu fiyatlarda 100 TL ile 150 TL arasında bir fark binecektir. Özel sağlık kurumlarında SGK kullanılacaksa ek olarak muayene katılım payı ödenir. Emar çekim fiyatlarından SGK payı düşülür.

Aytekin koç31.01.2017

Sol kolumdan emar istendi, erken randevu ve fiyat nedir?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Aytekin bey merhaba,


Erken şekilde emar çektirmek isterseniz muhakkak özel hastanelerden ve özel görüntüleme merkezlerinden yardım almanız gerekir. Buralarda kısa süre içinde görüntüleme işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Fiyat konusunda gelince bu gideceğiniz hastaneye ve görüntüleme merkezine göre değişmektedir. Hatta fiyatlar açık ya da kapalı emar çekimlerinde bile değişir.


Geçmiş olsun, sağlıklı günler dilerim.

Arzu22.01.2017

ilaçlı ilaçsız özel hastanelerde mr ücreti ne kadar?

Makale Editörü Ayşe KorkmazArzu hanım merhaba,
Mr çekim işlemleri ücretleri hastaneye göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca ilaçlı, ilaçsız, kapalı ve açık emar ücretleri de değişmektedir. Hastanenin size verdiği hizmet, kapasitesi ve hastanenin diğer farklı hizmetleri bu konuda oldukça etkilidir. Mr çektireceğiniz hastane de Sgk anlaşması mevcut ise bu pay düşüldükten sonra ücretlendirme yapılır. Genelde 60 TL`den başlayarak alınan ücretler 600 ila 700 TL farklara kadar ulaşabilmektedir.

Soru ekle

Sorunuz: