2.Düzey Ultrason Çeken Yerler ve 2.Düzey Ultrason Fiyatları

2.düzey ultrason çekimi, gebeliğin ilerleyen süreçlerinde mutlaka yapılması gereken bir uygulamadır. Özel ve devlet hastanelerinde farklı fiyatlarla çekimi yapılır ve kısa sürede sizlerle paylaşılır.

2.Düzey Ultrason

Gebeliğin 18. Ve 23. Haftalarında gerçekleştirilen ikinci düzey ultrason uygulamasında, bebeğin yeteri kadar büyüdüğü görülebilir. Bu süreçte daha iyi görüntü alabilmek için tüm şartlar yerinde olduğu için ikinci düzey ultrason çekimi gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda sizlere özel ve devlet hastaneleri renkli ultrason çeken yerler hakkında bilgiler sunacağız.

Ayrıca İstanbul ve Bursa kentlerinin ikinci düzey ultrason fiyatları 2013 ve 2 düzey ultrason fiyatları 2012 konusunda ne kadar olduğunu da öğrenmiş olacağız.

2.Düzey Ultrason Fiyatları İstanbul

Öncelikle ikinci düzey ultrason fiyatları 2013 yılında SSK hastanelerinde ücretsiz olarak yapılabilmekteydi. Özel hastanelerde ise 240 TL’den başlayan fiyatlarla hizmet veriliyordu. Elbette ultrason uygulamasına ek olarak bir takım muayeneler de eklendiğinde bu ücret artabilir. Bunun yanı sıra 2013 yılında 85 TL olarak da uygulama gerçekleştirilmiştir. Bu durum her hastanede farklı olabileceği için öncelikle hastanenin iletişim numarası üzerinden daha sağlıklı bilgiler almanız gerekecektir.

İstanbul’un tüm özel hastaneleri ve devlet hastaneleri bu uygulamayı günümüzde sunmaktadır. 2012 yılında ise yine 200 ile 300 TL arasında değişen fiyatlarla 2.düzey ultrason çekimi yapılabilmekteydi. Sigortalı olanların daha az ücret ödeyeceğini belirtmemiz gerekiyor. Gebeliğin 18.haftası itibariyle uygulanacak bu süreçle beraber birçok bulguya rastlanılmakta ve gebelik süreci daha olumlu bir şekilde takip edilmektedir.

İkinci düzey ultrason yapan hastaneler özel ve devlet fark etmeksizin işlem yapabilmektedir. Fiyatları konusunda da öncelikle bilgiler almalı ve daha sonra randevu alarak gebelik sürecinizi takip edebilirsiniz. Şimdi de Bursa ilimizin fiyatlarına bakalım.

2.Düzey Ultrason Fiyatları Bursa

Bursa bölgesinde de birbirinden farklı özel ve devlet hastaneleri bu işlemi sunmaktadır. Renkli ultrason olarak bilinen bu işlem test ile birlikte şuan 550 TL’ye kadar çekilebilmektedir. Tatmin edici kalitede görüntü talep eden bayanlar için ayrıca video ve CD olarak da artık verilebilmektedir. Bursa bölgesindeki fiyat aralıkları da İstanbul ile hemen hemen aynıdır. 20. Hafta itibariyle anomali taramalarının kısa sürede tamamlandığını ve fiyatı konusunda test ücretlerinin de dahil edildiğini bilmeniz gerekmektedir.

Özel hastanelerde uygulamanın fiyatları biraz daha pahalı olmaktadır. Bu yüzden daha çok devlet hastanelerinin tercih edildiğini görebilirsiniz. Yapacağınız fiyat araştırmaları yerinde direkt olarak hastane yönetimiyle görüşmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulama renkli ve özel bir işlem olacağı için gebeliğin 20.haftası itibariyle bebeğin tüm hareketleri izlenebilir, kaydedilebilir ve renkli olarak sizlerle paylaşılabilir. Bu yüzden çokça tercih edildiğini ve bebeğin sağlığı için de mutlaka çekiminin yapılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 4,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Nuray21.02.2017

25 haftalık hamileyim hocam ben suyum fazla olduğu için erken doğum olabilir dedi doktorum ve renkli ultrason istedi sizce ne yapmayalım

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Renkli ultrason normalde 4 boyutlu ultrason olarak adlandırılmaktadır. 4 boyutlu ultrason çeken cihazlar her tıp merkezinde bulunmamakla birlikte yine konusunda uzman kadın hastalıkları ve doğum uzmanı veya radyolog hekim tarafından gerçekleştirilebilir. Aslında standart 2 boyutlu ultrasona benzerlik göstermektedir. Mesela 2 boyutlu ultrasonda olduğu gibi gebenin karnına jel uygulanacaktır. Jel ses dalgalarının daha verimli iletilmesini sağlayacaktır. Tüm bu detaylar ışığı altında sizin kontrollerinizi sürekli yapan doktor 4 boyutlu ultrason istediyse onun yönlendirmelerine uyarak gerekli aksiyonları almanız sağlıklı bir gebelik yaşayarak doğumu gerçekleştirmeniz açısından son derece önemlidir.Son olarak 4 boyutlu ultrasonografi de cenindeki  dudak yarığı teşhisinin gerçekleştirilmesi ve  omurgada olabilecek ufak açıklıkları belirleme açısından son derece önemlidir. Bahsettiğimiz yöntemin tek başına tanı aracı olarak düşünmeyiniz, siyah beyaz olarak çekilen detaylı ultrasonografiye yardımcı olabilmek amacıyla tercih edilmektedir.

Soru ekle

Sorunuz: