İzmir’de Mamografi Çeken Yerler ve İletişim Bilgileri

İzmir’de birçok özel sağlık merkezi, mamografi çekimi yapmakta ve meme kanserine yakalanma riskini en aza indirgemek için çalışmalarına devam etmektedir.

İzmir Mamografi Çekim Merkezleri

Kadınların korkulu rüyası olan meme kanserinin erken tanısında en uygun yöntemlerden biri olarak tercih edilen mamografi, günümüzdeki en ileri teknoloji olarak bilinir. Meme dokusunun üç boyutlu olarak incelenmesini sağladığı gibi en ufak kitleleri bile görüntüleyebilir. Sizlere bu yazımızda İzmir mamografi merkezleri hakkında bilgiler sunacak ve mamografi çekimi için iletişim bilgilerini de paylaşıyor olacağız.

İzmir’de mamografi çekmek istiyorsanız ilk olarak laMED görüntüleme merkezi tercih edilmektedir. Burada dijital mamografini yan sıra biyopsi, kemik dansitometri, dijital röntgen ve ultrasın çekimleri de yapılabilmektedir. Çalışma saatleri Pazartesi ve Cumartesi 09.00-18.00 arasındadır. İletişim numarası olarak da 0232 464 22 33 numaralı telefondan detaylı bilgiler alınabilmektedir. Mamografi fiyatları hakkında firma ile görüşmeniz yeterlidir.

Bu hastanenin dışında özel Karataş hastanesi de sıklıkla tercih edilmektedir. 336 Sokak Karataş / İzmir’de bulunan bu merkeze 0232 441 41 70 numaralı telefondan ulaşabilir ve detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

İzmir’de tercih edebileceğiniz görüntüleme merkezleri arasında yine hastalar tarafından sıklıkla tercih edilen Gaziemir Cerrahi Tıp Merkezinden faydalanabilirsiniz. 0232 252 01 07 numaralı telefon üzerinden randevu alabilir ve birçok görüntüleme tekniğinden yararlanarak hastalıklar hakkında erken teşhis desteği alabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık dijital mamografi uygulamaları tercih edilmektedir. İzmir’de mamografi için Alsancak’ta bulunan Gelişim Ege Spect’i tercih edebilirsiniz. Firmanın iletişim numarası olarak da 0232 465 07 47 ve 0232 464 22 32 numaralı telefonları kullanabilirsiniz.

İzmir’de mamografi çektirmek isteyen hastalar ayrıca EGE-RAD tanı laboratuvarını da tercih edilebilir. Son derece gelişmiş nükleer tıp teknolojisini kullanan firmaya ayrıca 0232 374 13 13 numaralı randevu hattından ulaşabilirsiniz.

Mamografinin Önemi

Normal şartlarda analog dedektör tercih edilen bu uygulamada artık dijital mamografi kullanan tıp merkezleri bulunmaktadır. Çekim fiyatları da genel olarak kurumdan kuruma değişiklik gösterebilir. Bu konu hakkındaki detaylı bilgileri firmalar ile görüşerek netleştirebilir ve randevu aldıktan sonra mamografi çekimi için hastaneye müracaat edebilirsiniz.

İzmir, mamografi çekimi konusunda gerçekten çok üst düzey teknolojileri tercih ettiği için hastalıkların teşhisi ve tedavisinde başarılı bir şekilde rol oynamaya devam eder. Dijital mamografi ayrıca ek spot çekimlerine gerek kalmaz ve her memeye özgü bir şekilde gücü ve hızı ayarlanarak kısa sürede tamamlanabilir.

Ayrıca bu tip görüntüleme tekniğinde görüntü kalitesi çok daha iyidir. Radyasyon dozu da %50 daha azdır.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...