Mamografi Çekim Merkezleri

Mamografi görüntüleme yönteminin önemi, ne olduğu ve nasıl çekildiği hakkında detaylı bilgi içeren bir yazıdır. İstanbul ve Bursada bulunan mamografi çekim merkezlerinin iletişim bilgileri yer alıyor.

Kadınların en sık karşılaştığı meme kanseri tanısı ve teşhisi için özelleştirilmiş görüntüleme tekniğidir. Meme kanserinde ölümlerin azaltılması için erken tanı koyulmalıdır. Mamografi görüntüleme tekniği sayesinde erken tanı imkanı bulunmaktadır. Kadın sağlığı açısından yıl içerisinde belirli zamanlarda testlerinizi yaptırmalısınız.

Mamografi nasıl çekilir?

Mamografi çekileceği ortamda vücudunuzun üst kısmının çıplak olması gerekir. Film çekileceği gün iki parçadan çift taraflı kıyafetleri tercih etmeye özen gösterin.

Cihazının aparatı memelerinizi daha ince kalınlığa getirebilmek için sıkıştıracaktır. Bu sırada acı ve yanma hissi duyduğunuz zaman teknisyene bilgi vermelisiniz. Cihaz uygun sıkıştırma boyutuna eriştiği zaman nefesinizi tutmalı ve hareketsiz kalmalısınız.

Mamografi nerede çekilir?

Türkiye’nin büyük şehirlerinde görüntüleme merkezleri, medical park hastaneleri, devlet hastaneleri, özel hastaneler ve kadın sağlığı merkezinde mamografi çeken odalar bulunmaktadır. Örneğin, İstanbul, Bursa, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde kadın sağlığı merkezleri ile görüntüleme merkezleri daha detaylı inceleme yapmaktadır.

Çekimler için önceden fiyat ve randevu hakkında bilgi almalısınız. Kadın sağlığı için meme taramalarınızı ihmal etmemelisiniz. Ülkemizde meme kanserinin önüne geçebilmek için ücretsiz çekim yaptırabilirsiniz.

İstanbul Mamografi Çeken Yerler

Ankarada bulunan Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezinde mamografi yaptırabilirsiniz.

03124738855  05558264674 numaralardan ulaşabilirsiniz.

Sonomed Tıbbı Görüntüleme Merkezi ve Laboratuvarında meme taramalarınızı düzenli bir şekilde yaptırabilirsiniz. İnternet üzerinden veya 0216 349 51 00 numaralı telefondan test için randevu alabilirsiniz.

Adres bilgiler ise şu şekilde; Fahrettin Kerim Gökay Cad. Poyraz Sok. No:7 Ziverbey/Kadıköy/İstanbul (Kadıköy Evlendirme Dairesi Karşısı)

İstanbul’un Bahçelievler semtinde bulunan Medical Park hastanesinde meme taramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için önceden randevu almalısınız. Telefon numarası veya internet üzerinden randevu alabilirsiniz.

Adres : Kültür Sok. No:1 E5 Yolu Bahçelievler Metro Durağı Üstü, Metrobüs Hastaneler Durağı 34160 Bahçelievler / İstanbul

Hekimoğlu görüntüleme merkezi sayesinde taramalarınızı düzenli bir şekilde yaptırabilirsiniz. Whatsapp, Telefon numaraları veya hekimoğlu merkezinden randevu alabilirsiniz. Testlerin kadın sağlığı açısından önemi detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. 0212 632 10 59 – 0535 921 42 95 numaralarından görüntüleme merkezine ulaşabilirsiniz.

Adresi ise şu şekilde; Millet Caddesi No:71 Seyrankaya Apartmanı Kat:1 Fındıkzade – İSTANBUL (Yapı Kredi Bankası Üstü)

Lifemed görüntüleme merkezinde dilediğiniz gibi taramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için önceden randevu almalısınız. Görüntüleme sonuçlarınız sonrasında detaylı bir rapor sunulmaktadır. Lifemed merkezine 444 54 33 veya Anadolu Yakası, Bağdat Caddesi, Plaza 215, No: 191/A 34730 Çiftehavuzlar/ Kadıköy İstanbul adresinden ulaşabilirsiniz.

Bursa Mamografi Çeken Yerler

VM Medical Park Bursa Hastanesinde mamografi taramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Medical Park hastaneleri randevu ile işlem görmektedir. 444 44 84 nolu numaradan veya adresinden randevu alabilirsiniz.

Adres bilgileri ise; Fevzi Çakmak Caddesi Kırcaali Mahallesi No: 76 Osmangazi Bursa

Mamer cerrahi merkezi sayesinde görüntüleme yöntemi ile taramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bursada bulunan cerrahi merkezi çoğu görüntüleme cihazlarına sahiptir. Cerrahi merkezine gitmeden önce randevu almalısınız.

Adres : Bağlarbaşı Mahallesi Harran Sokak No:36 Osmangazi/BURSA Hamitler Metro İstasyonu – Esentepe kavşağı arası Telefon/Randevu: 90 (224) 241 65 65

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 3,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...