SGK Anlaşmalı Açık Emar Merkezleri ve İletişim Bilgileri

Hem uygun fiyatlarla hem de konforlu bir şekilde açık emar yaptırmak için bulunduğunuz ilin Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşmalı açık MR merkezlerine başvurmalısınız.

SGK Anlaşmalı Açık Emar Merkezleri

resim-2020

Hastalıkların teşhis edilmesi ve nasıl tedavi uygulanması gerektiğinin belirlenmesi amacıyla emar uygulanır. Açık ve kapalı şekilde uygulanan emarları yapan kurum ve hastanelerin Sosyal güvelik kurumu ile anlaşmalı olması oldukça önemlidir. Hasta olan kişi sigortalı olmasına rağmen SGK ile anlaşmalı olmayan ir hastanede emar çektirmek isterse çok yüksek fiyatlarda bir ücret ödemek zorunda kalabilir. Oysa SGK anlaşmalı bir kurumda MR çektiren hasta yarı fiyatına kadar daha az ücret öder. Ülkemizin birçok şehrinde SGK anlaşmalı açık emar merkezleri bulunmaktadır. Son yıllarda sağlık sektöründe yapılan bu gelişim sayesinde hasta büyükşehirlere gitmeden daha az masrafla kolayca emar çektirebilir.

SGK Anlaşmalı Açık Emar Çekilen Yerler

Kanser hastalıklarının tedavi edilmesi, yumuşak dokuların tespiti ve kan akışının kontrolünü yapmak amacıyla emar çekilir. Açık emar kapalı alana girmekten korkan hastalar için yapılan bir uygulamadır. Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde açık MR merkezleri fazladır. Ancak SGK anlaşmalı açık emar merkezi bulmak biraz zordur. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir gibi büyükşehirlerde bu merkezlere giderek emar yaptırabilirsiniz.

İstanbul Açık MR Merkezleri

İstanbul ülkemizin en kalabalık nüfusuna sahip olduğu için farklı semtlerde birçok MR merkezi bulabilirsiniz. İstanbul’da SGK anlaşmalı açık emar merkezleri arasında Küçükçekmece’de Doğan Hastanesi, Bağcılar,  Beşiktaş Fulya açık emar merkezi, Sarıyer Biyorad açık emar merkezi ve Kadıköy Echomar gözteme, gözetleme ve laboratuvar merkezleri yer alır.

Ankara Açık MR Merkezleri

Altındağ Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziosmanpaşa Ankara Açık Emar, Çankaya Ultramar merkezi, Çankaya Üro-Fiz Merkezi, Çankaya AGM görüntüleme merkezi, Özel Keçiören Hastanesi, Özel Bilgi Hastanesi, Özel Akay Hastanesi, Sincan Koru Hastanesi, Çankaya Visart Tıbbi görüntüleme merkezlerine ulaşarak kısa sürede kolayca açık emar yaptırabilirsiniz.

İzmir Açık MR Merkezileri

Alsancak Emar, Özel Egepol Hastanesi, Tınaztepe Hastanesi, Gazikent Tıp Merkezi, Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi, İzemar, İzmir Doğa Tıp Merkezi, Lamed görüntüleme merkezi, Piramit Tıp Radyoloji merkezi ve Bilrad emar merkezleri ile çok uygun fiyatlarla emar çektirebilirsiniz.

SGK Anlaşmalı Açık MR Nasıl Çektirilir?

Manyetik Rezonans Görüntüleme anlamına gelen MR çektirmek sigortalı olan hastalar için doğru hastaneyi bulmak sorun olabilir. Ortalama 300- 350 TL ile çekilen MR eğer SGK anlaşmalı olan bir hastaneye gidilmezse bu fiyat çok daha fazla olabiliyor. Ayrıca emar öncesi ve sonrasında ilaç kullanılması gerekebiliyor. Ayrıca 100- 150 TL kadar ilaç masrafı da oluyor. Maddi olarak çok daha fazla bir ücret ödememek için bulunduğunuz ildeki SGK anlaşmalı açık MR yapan merkezleri bulup randevu almalısınız. Mide, beyin, prostat, rahim ve göğüs ya da tüm vücut MR olmak için doğru hastaneyi seçmelisiniz.

Açık MR Merkezlerinin İletişim Bilgileri

İstanbul Beşiktaş Fulya Açık Emar Merkezi: 44 67 28

Ankara Altındağ Eğitim ve Araştırma Hastanesi : 0312 595 30 00

İzmir Doğa Tıp Merkezi : 0232 245 45 40

İzemar: 0232 464 94 44

 

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...