Bakırköy Emar Merkezleri ve İletişim Bilgileri

Açık emarın ne olduğunu, kimlere yapıldığını ve ne gibi üstünlükleri bulunduğu hakkında detayları içeriyor. Bakırköy ilçesinde bulunan emar merkezlerini öğrenin

im002429Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) sık kullanılan görüntüleme yöntemlerinden birisidir. Yüksek teknoloji sayesinde organ ve dokularımızın derinlemesine görüntülenmesinde rol oynar. Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) herhangi bir zararı bulunmayan, X-ışınları kullanılmadan ve ağrıya yol açmadan organlarımızın düşey kesitler halinde görüntülerini oluşturmasıdır. Halk dilinde MRG yerine Emar veya MR olarak ifade edilmektedir.

Emar çeşitleri kendi arasında farklılıklar göstermektedir. İlaçlı MR, Dinamik MR ve Açık MR vb. çeşitleri bulunmaktadır. Hastaların sağlık problemlerine göre emar çeşitleri tercihen kullanılmaktadır.

Açık MR nedir?

Standart MR cihazları ile Açık MR cihazları arasında bir takım farklılık vardır. Standart MR cihazları tünel şekline benzediği için hastaların korkmasına ve sığamaması gibi durumlara yol açıyor. Yüksek teknoloji sayesinde Açık MR cihazlarında dilediğiniz gibi sağlık taramanızı yaptırabilirsiniz. Standart MR cihazlarında korku fobisi olan hastalar için ”Anestezi” işlemi uygulanmak zorunda kalıyordu. Anestezi işlemi ile birlikte uygulanan MR çekimi ise maalesef sağlıklı sonuçlar vermiyor.

Teknolojik unsurların bir araya gelmesi ile birlikte son derece lüks dizayn edilmiş yumuşak hatlara sahip açık emar cihazında sağlık taramanızı gerçekleştirebilirsiniz. Farklı renkleri bir arada barındıran emar cihazının sağlık taraması esnasında yanınızda refakatçi bulundurabilirsiniz.

Açık MR Özellikleri

Açık MR cihazının üç tarafı açık, geniş ve daha az gürültülü bir ortam içerisinde sağlık taramanızı gerçekleştirir. Standart MR cihazından korkan kişiler, fazla kilosu bulunanlar, nefes darlığı çeken hastalar, kaygı dereceleri yüksek olanlar hastalar ve kooperasyon güçlüğü çeken kişiler için Açık MR cihazı daha uygundur.

MR cihazının gelişmişlik düzeyine göre bu durum farklılık gösterecektir. Yüksek teknoloji barındıran MR cihazları genellikle kapsamlı bir sağlık taraması gerçekleştirir. Array teknoloji sayesinde beyin, servikal, lomber, tüm batın, el, dirsek, diz, omuz, kalça ve el bileği gibi tüm çekimleri gerçekleştirebilirsiniz.

  • Standart MR cihazının görüntüsü şeklinde dolayı hastalar korku yaşadığı için MR tetkikleri çekilemiyordu. Bunun için uygun olmayan anestezi işlemi ile birlikte tetkinler alınıyordu. Açık MR cihazının üç tarafı açık olduğu için herhangi bir korku işlemi yaşamazsınız.
  • Çocuklar aynı şekilde anestezi işlemi ile birlikte tetkikler alındığı için artık açık MR cihazında çocuklara herhangi bir ilaç uygulamadan tetkikleri alınabiliyor.
  • Standart MR cihazında herhangi bir refakatçi bulunmamasına rağmen açık MR cihazında hastanın refakatçisi bulunabilir.
  • Diş protezi, kalp pili, vida ve kırığı bulunan hastalar standart MR cihazına girememesine rağmen açık MR cihazına girebilir.

Bakırköy Açık Emar görüntüleme merkezleri

İstanbul’un birçok ilçesinde ve semtinde görüntüleme merkezleri ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ülkenin dört bir yanında görüntüleme merkezleri bulunmaktadır. Görüntüleme merkezlerinin SGK anlaşmalı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde anlaşması bulunan kurumlar daha kaliteli ve daha güvenilirdir.

İstanbul’un Bakırköy ilçesinde anlaşmalı birkaç farklı emar merkezi bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde;

  • Spektromar İleri Görüntüleme Merkezi
  • Radyotom & Radyomar Tıbbi Görüntüleme Merkezi
  • Betatom Emar
  • Emar Park

Bakırköyde bulunan emar merkezleri hakkında detaylı araştırma yapabilirsiniz. Sizin için uygun olan emar merkezine sağlık taramanızı yaptırabilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Oyunuz ilk olacak)

Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Shazat02.04.2017

Ayak emarı çekme ücreti ne kadar? Cevap için şimdiden teşekkürler.

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Değerli okurum merhaba,


Emar ücretleri kuruma göre değiştiği için kesin bir şey söylemek doğru olmayacaktır.

Soru ekle

Sorunuz: