Ankara Mamografi Çekim Merkezleri Hangileridir? İletişim Bilgileri Nelerdir?

Mamografi işlemi için Ankara’da birçok özel ve devlet hastanesi hizmet vermektedir. Gelişmiş teknolojilerden yararlanan hastaneler, meme kanserinin erken teşhisinde çok önemli bir rol oynayan mamografi hizmeti sunar.

Ankara’da Mamografi Merkezleri

Mamografi uygulaması, son dönem tıp teknolojisiyle birlikte gelişme göstererek birçok özel ve devlet hastanelerinde yapılabilmektedir. Ankara mamografi çeken özel hastaneler ve mamografi fiyatları olarak bir takım bilgiler sunacağımız bu yazımızda sizler de rahatlıkla çekim yaptırabilir ve hastalıkların erken teşhisi için gerekli olan tedbirleri alabilirsiniz.

Meme dokularının değerlendirilmesi için tercih edilen bir teknik olan bu işlemde ayrıca memedeki kitleler de değerlendirilir ve meme kanseri için erken tanı konulur. Tarama ve teşhis amaçlı olmak üzere yapılabilen bu işlemlerde kesin sonuç alabilirsiniz.

Ankara’da mamografi çekilen yerler olarak birçok hastaneyi sıralayabiliriz. Bunlar arasında en çok tercih edilenlerini sizlere sunacak ve iletişim bilgilerini de aktarıyor olacağız.

Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi mamografi Ankara uygulamaları devam etmektedir. Yenimahalle’de bulunan bu hastaneye 0312 473 88 55 numaralı hat üzerinden ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.
Özel Tobb ETÜ Hastanesinde mamografi Ankara uygulamaları devam etmektedir. Yenimahalle’de bulunan bu hastaneye 0312 292 99 00 numaralı hat üzerinden ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.
Arte Özel Hekimköy Tıp Merkezide Ankara’daki görüntüleme merkezleri arasındadır. Çankaya’da bulunan bu hastaneye ise 0312 236 10 01 üzerinden ulaşarak randevu alabilirsiniz.
Kudret International Hospital da yine Çankaya’da bulunan mamografi çekim merkezleri arasınadır. Birçok dalda hizmet veren bu hastaneden hizmet alabilirsiniz.

Ankara’da en çok tercih edilen görüntüleme merkezlerinden biri de Liv Hospital olmaktadır. Çankaya Bestekâr sokakta bulunan hastanede mamografi çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İletişim numarası olarak 0312 666 40 00’ı kullanabilirsiniz.

Ankara’da Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi de ilgili işlemi sağlayan ve çokça tercih edilen hastanelerden biridir. Çankaya’da yer alan bu hastanede uygun fiyatlarla mamografi çekimi yaptırabilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber dijital mamografi tekniğini kullanan birçok özel hastanede bu konudaki çalışmalarına devam eder. Erken tanının önemini sürekli vurgulayan hastaneler arasında Medicana İnternational Ankara Hastanesi de yer almaktadır. 0312 292 92 92 numaralı hat üzerinden rahatlıkla randevu alarak tedavi olabileceğiniz bu hastane Çankaya’da yer almaktadır.

Devlet hastaneleri arasında ise Ankara Numune Eğitim ve Araştırma hastanesi tercih edilebilir. Tomosentez ve dijital tekniklerden yararlanan bu hastanede de çok uygun fiyatlarla hizmet alabilirsiniz. 0312 508 40 00 üzerinden kısa sürede randevu alabileceğiniz bu hastane Altındağ da bulunmaktadır.

Mamografinin çekileceği ortamlarda bazı uygulamalara da dikkat etmeniz gerekmektedir. X ışını kullanılarak net görüntüler sunan bu uygulama, doktor tarafından video olarak izlenir ve gerekli teşhis konulur. Türkiye’de birçok şehirde devlet hastanelerinin yanı sıra özel hastanelerde de bu uygulama geçerli olmuş ve başarılı bir şekilde sürdürülmeye devam edilmektedir.

Meme kanserinin erken teşhisinde çok önemli bir yere sahip olan bu uygulamadan yararlanmak için özellikle 40 yaş ve üzeri kadınlarda bu işlemlerin yapılması gerekmektedir. Aksi durumda geri dönülemez sağlık problemleriyle karşılaşabilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...