Mamografi Fiyatları – 2016 Yılının Mamografi Ücretleri Hangi Hastanede Ne Kadar?

Mamografi işlemi, özel ve devlet hastanelerinde kısa sürede tamamlanmaktadır. Bu anlamda bir takım araştırmalara yaparak ülkemizdeki hastanelerle ilgili fiyat aralıklarına da kısa sürede ulaşabilir ve randevu alarak mamografi çekimi gerçekleştirebilirsiniz.

Mamografi Fiyatları

Mamografi fiyatları günümüzde her hastanede farklı ücretlerle karşımıza çıkabilmektedir. Gelişen teknolojilerle birlikte artık dijital mamografi çekildiğini de belirtebiliriz. Bu konuda sizlere mamografi ücretleri ile birlikte özel hastanelerde ve devlet hastanesi bünyesinde fiyatları hakkında bilgiler sunuyor olacağız. Ayrıca Ankara ve İzmir bölgelerinde en çok tercih edilen mamografi uygulamalarının fiyatı ne kadardır sorusuna da yanıtlar veriyor olacağız.

Mamografi fiyatları konusunda bilgi sunmadan önce uygulama hakkında da bir takım hatırlatmalar yapmak önemlidir. Öncelikle mamografide görüntü elde edebilmek için memenin az miktarda sıkıştırılması gerekiyor. Düşük dozda X ışını kullanılarak görüntü veren mamografi, en çok tercih edilen yöntemlerden de biridir. Daha çok meme kanserinin erken teşhisinde tercih edilen bu uygulama kısa sürede gerçekleşmektedir.

Mamografi Güncel Fiyatları

Mamografi SGK Anlaşmalı bulunan Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezinde yaptırabilirsiniz fiyatı yaklaşık 50 TL dir.  Telefon numarası 03124738855  05558264674

Mamografi fiyatları 2016 olarak öncelikle Acıbadem Sağlık Grubuyla ilgili bilgilerimizi sunalım. Acıbadem mamografi fiyatı olarak hastalara uygun imkânlar sunmaktadır. Acıbadem mamografi çekimi olarak en son teknolojileri kullanır ve hastalara yardımcı olur. Aynı zamanda İzmir bölgesinde ücretsiz olarak mamografi çekimi yapan hastaneler de bulunur.

Aynı şekilde Ankara bölgesinde de yine ücretsiz mamografi çeken hastaneler vardır. İzmir bölgesinde İzmir Aliağa Devlet Hastanesi ve İzmir Bayındır devlet hastanesi ücretsiz olarak mamografi çekimi yapmaktadır.

Ankara bölgesinde ise Zekati Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Eğitim Araştırma Hastanesiyle Ankara Atatürk Göğüs Hastalıkları Eğitim ve Araştırma hastanesi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

resim-858

Mamografi fiyatları, çekim sırasında tercih edilen cihazların özelliğine göre değişkenlik göstermektedir. Erken tanısı için kullanılan cihazların radyolojik işlem başarısı daha çok deneyime bağlıdır.

Devlet hastanelerinde katkı payı almadan hizmet veren kurumların yanı sıra özel hastanelerde ve özellikle de Acıbadem ve İzmir sağlık grubunda hizmet veren hastanelerde ücret aralığı değişmektedir. Ayrıca Kadın ve Aile Sağlığı merkezleri mamografi çekimi konusunda ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Ancak dijital mamografi tercih edildiğinde farklılık gösteren fiyat aralıklarıyla karşılaşmak mümkündür. En sağlıklı bilgileri hastanelerden alabilir ve rahatlıkla devlet ya da özel hastanelerde uygulamadan faydalanabilirsiniz.

Mamografi uygulaması, meme kanseri açısından herhangi bir risk faktörü teşkil etmeyen bir işlemdir. Bunun yanı sıra yıllık muayene olarak kadınlara düzenli bir şekilde uygulanmalıdır. Tarama testi olarak meme kanserinin erken teşhisinde çok önemli olduğu için ülkemizdeki belli başlı hastanelerde başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Ankara, İzmir ve diğer büyükşehirlerde kısa sürede çekilerek hastalığın teşhisi konulmakta ve gerekli tedavi süreçleri de başlatılmaktadır.

Özellikle de Acıbadem Sağlık Gruplarının bu konuda fazlasıyla gelişmiş teknolojileri kullandığını söyleyebiliriz. Mamografi fiyatları konusunda hastane iletişim numaraları üzerinden irtibata geçebilir ve detaylı bilgilere sahip olarak randevu alabilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 3,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Gizem21.07.2017

Merhaba,
Adet dönemimde genelde göğüslerimde şişme oluyordu ancak geçen hafta sol göğüsümde ellenmeyecek kadar acı oldu, fındık büyüklüğünde ve sertliğinde ele gelen beze gibi bir şey vardı.. adetim bitti ağrısı geçti ama beze halen duruyor, sizce ne olabilir doktora gitmeden size danışmak istedim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Sevgili okurum merhaba,


Bu soruna direkt olarak bir şey söylemek oldukça zordur. Klinik anlamda muayene yapılmadan ve gerekli testler yapılmadan kesinlikle şu sorun sizde ya da şu hastalık sizde mevcuttur denilemez. Bunun için gerekli olan sağlık birimine başvurulması gerekir. bundan sonra muayene yapılır ve sorun ile alakalı detaylı tanı koyulur.

Simge24.03.2017

Merhaba benim sağ göğsümde ağrısız bir bilye büyüklüğünde sertlik var ele bariz geliyor sizce ne olabilir doktor kist olabileceğini söyledi.

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Simge hanım merhaba,


Sağ göğüsünüzde bulunan ağrısız kitlenin ne olduğunun tespitinin yapılabilmesi için mamografi çekilmesi gerekmektedir. Çekilen mamografi sonucunda gerekli tanı koyulur.

18.03.2017

Merhaba benim iki meme arasında fındık büyüklüğünde kitle var. Ne yapmalıyım sizce

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Merhaba,


Meme kanserlerinde en önemli bulgu memede ele gelen kitlelerdir. Bundan dolayı da bu durum kadınlar için endişe verecek olan bir durumdur. Yalnız memede her elen gelen kitle kanserli hücre olduğu anlamına da gelmez. Bu sizin yaşınıza göre değişkenlik gösterecektir. Özellikle ilerleyen yaşınız mevcut ise bu risk daha büyüktür. Sizin vakit kaybetmeden mamografi çektirmeniz gerekir. Genelde orta ve genç yaşlarda ele gelen kitleler iyi huyludur.


 

Arzu13.01.2017

Merhaba hocam. Benim sağ meme ucumda ağrı var ve göğüsümün üst kısmında kaburgama doğru bir ağrı var şişlik beze gibi bir şey var, anlayamadım ama ağrısı çok fazla ne olabilir mamografi çektirmeli miyim?

Makale Editörü Ayşe Korkmaz

Arzu hanım merhaba,


Kesinlikle klinik anlamda muayene olabileceğiniz bir uzmana başvurmanız gerekmektedir. Yapılacak olan klinik muayene detaylarından sonra mamografi çekimini büyük bir ihtimal ile uzmanınız isteyecektir. Çekilen mamografi sonrasında sorun olup olmadığı da ortaya çıkar.


Sağlıklı günler dilerim.

Soru ekle

Sorunuz: