Son adete göre hamilelik sürecini hesapladım, çok korkuyorum

İyi günler hocam ben şuan 35+3 günlük hamileyim son adet tarihim 15 Temmuz 2016 ondan öncede 10 Haziran genelde adet düzensizliğim oluyordu. Ben 23 Temmuzda evlendim ve evlendikten sonra hiç korunmadım 16 ağustosta kanda gebelik testi yaptırmıştım. 376 çıkmıştı değerim kadın doğum doktoruna hemen gösteremedim acildeki doktor 3-4 haftalık demişti simdi asil sormak istediğim ben evlenmeden 28 Haziranda bir birlikteliğim oldu. Şuan o birlikteliğimden hamile kalmış olmaktan çok korkuyorum 7 haftalıkken doktor yani 08.09.2016 Eylülde crl ölçümünü 1.34 olarak ölçtü 12 haftalık gittiğimde ikili testle ayni cıktı ama 23.haftadan itibaren 10 gün falan ilerde çıkmaya başladı ultrasonda seker falan çıkmadı sadece 2700 bebeğimin kilosu şuan iri bebek olabilir dedi doktor ama ben çok tedirginim lütfen yardımcı olun teşekkür ederim.

Ayşe Hanım merhaba,

28 Haziran’da olan birlikteliğinizden hamile kalma olasılığınız bulunuyor ama bunu bilmek için bebeğinizin doğması ve DNA testinin yapılması gerekmektedir.  Bebeğin ileri çıkması durumunda uzmanınız riskli bir durum yok demiş. Sadece iri bir bebek olduğunu düşünüyorum ve korkulacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
RADYOLOJİ UZMANI
Uzm. Dr. Nahas Hikmet KESKİNEĞE
Mrtomografi.com'da yayınlanan tüm makaleler, Özel Ankara Cerrahi Tıp Merkezi uzmanlarının kontrolünde doğrulanır, düzenlenir ve yayına uygun hale getirilir. MRTomografi.com web sitesinde okuduğunuz makaleler ile ilgili tüm şikayetlerinizi, önerilerinizi ve düşüncelerinizi iletişim sayfamızdaki formu doldurarak gönderebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Oyunuz ilk olacak)

Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...