5. Haftalık Gebeliğinde Ultrason Görüntüleri ve Belirtileri

Hamileliğin beşinci haftası, embriyonun hem dış hem de iç doğum membranlarının değişimi ile karakterizedir. Artık bebek, omurga, el ve hatta fetüsün başını şekillerini gözlemleyebileceğiniz uzunlamasına bir şekli andırmaya başlayacaktır.

5. Hafta Ultarson Görüntüleri

Ultrason konusunda ne yazık ki, gebeliğin beşinci haftasında ultrason tavsiyesi görünmüyor. Ultrason uygulanmayacak, ultrason yerine kan testi tercih edilecektir. ultrason konusunda tek istisna, ultrason için ikiz ihtimali, ikiz durumu, ikiz gebelikten şüphelenilmesidir.

Bu özel haftada embriyonun kalbi atmaya başlar ve doktor fetüsün aktivitesini, kalp atış hızını karşılaştırır ve sonunda sonuç verir. Küçüklüğünden dolayı, fetüsün kendisi küçük bir kahverengi noktaya benzeyecektir.

 Belirtiler ve İşaretler

İlk fark menstrüel döngüsünün olmaması, ikincisi – genellikle tuvalete gitmeniz gerekimesidir, çünkü mesane, çifte görev yapmak zorunda kalması nedeniyle artmıştır. Göğüsler iki kat, bazen üç kat artar. Ve sonra bunları: bulantı, kusma, iştahsızlık, takip edecektir.

Hormonlar yorgunluk, baş ağrısı ve baş dönmesine neden olur. Ancak tüm bu belirtiler kişilere göre değişiklik gösterebilir. Bir kadının hepsine sahip olabilir ve diğeri bunlardan hiçbirine sahip olmayabilir. Hamileliğin beşinci haftasında embriyonun küçüklüğü nedeniyle hiç bir şeyden emin olunamaz

 Karın ağrısı

Uzun süredir rahatsız edici bir pozisyonda oturduktan sonra karın ağrısı hissedebilirsiniz çünkü bu şekilde bağırsaklar da dahil olmak üzere tüm karın organlarını sıkmışsınızdır. Karın ağrısının bir diğer nedeni uterusun gerilmesi ve garip bir hisle birlikte uzanmasıdır. Ancak karın ağrınız varsa, seks yapmayı bırakın, yüksek topuklu ayakkabı giymeyi bırakın ve yatarken daha fazla dinlenmeniz gerekir.

Rahmin hipertonisitesi olabileceğinden, kırmızı sıvı bir noktaya dikkat ederseniz endişe etmeniz gerekir, çünkü düşük yapabilir. Rahmin hipertonisitesi istisnai bir durum değildir ve bu yaşa bakılmaksızın birçok kadını etkiler. Herhangi bir tehlike durumunda trajediden kaçınmak için hastaneye gitmek gerekiyor.

 Bel Ağrısı

Gebeliğin beşinci haftasında anne adayı hamilelikten habersiz olabilir, ancak aynı zamanda bel ağrısı hissedebilir. Oradaki bel ağrısı, gebelik sırasında ortaya çıkan lumbar ağrı ile oldukça benzer olduğundan, bunun nedeninin gelecek aybaşı tarafından olduğunu düşünebilir. Buna ek olarak, lekelenmiş kahverengi vajinal akıntı olabilir ve kadın yine adet zamanında olduğunu düşünebilir. Fakat hamile kalacağınızı ve ağrının epey uzun sürdüğünü biliyorsanız, bir jinekolog ile randevu almanız gerekir; çünkü bu ağrı ciddi bir belirtidir. Doğru duruşu korumaya çalışın, sırtınızı daha az yükleyin, çünkü yapmazsanız ağrı olabilir.

 Kanama

Kanama ve bel ağrısı ile birlikte kanama olabilir, bu çok kötü bir işarettir. Kanama, düşük yapma ihtimalini artıran bir etkendir malesef, bu nedenle hastaneye gitmeniz ve yatak istirahatine başlamanız gerekiyor olabilir. Eğer tedbir almıyorsanız, sonuç trajik olabilir. Genellikle, bu tür sorun erkek vücudun vücut yapısına sahip çok sayıda vücut tüylerine sahip olan kadınlarda görülür çünkü erkek hormonları yüksektir. Bu kadınlar hamileliklerinde özellikle dikkatli olmalı ve 10-12 hafta öncesinde gebeliğini hastaneye kaydetmelidir; Hamileliğin ilerleyen haftasında bir doktora gitmelidirler.

Vücut ısısı

Gebeliğin beşinci haftasında vücut sıcaklığı değişebilir ve 37,3 dereceye kadar yükselebilir. Tipik olarak, bu vücut ısısına eşlik eden vücut ağrıları, uyku hali, kadın çok tembelleşir ve bir şeyler yapmak için hiçbir enerjisi yoktur. Hamilelik semptomlarını, soğuk algınlığı ile karıştırmayın. Eğer sıcaklığa öksürük ve burun akışı eşlik ederse, o zaman soğukalgınlığı oalrak da değerlendirilebilinir. Hamileliğin başlangıcında doktorlar onay almadan, özellikle de bilinmeyen ilaçları almayı yasaklayacaklardır ve her durumda geleneksel tıbba güvenmemeniz gerektiği konusunda uyarıda bulunacaktır. Halen küçük bir insanın hayatından sorumlu olduğunuzu unutmayın.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...