Gebelik Döneminde 9 Ay İçinde Anne ve Bebek Neler Yaşar?

9 ay içine girilmesi hem bebek hem de anne adayı için rötuş ayı anlamına gelir. Bebeklerin hareketleri ve durumları bu ayda net şekilde izlenir.

9 Aylık Gebelik Dönemi Ultrason Görüntüleri ve Belirtileri

9 aylık gebelik dönemi gebeliğin son haftalarına tekabül etmektedir. 9 aylık gebelik döneminde 40 hafta sonuna kadar uzmanlar doğum için beklemez. Çoğunlukla 38 hafta civarında bebekler dünyaya gelmektedir. Sezaryen olan doğumlarda 40 hafta sonuna ve daha sonrasına bekletilmez. Gebelikte bu ayın içinde bebekler doğum kanalına girmeye başlar ve bundan kaynaklı olarak da aşağıya iner.

Gebelik döneminin bu sürecinde sırt ağrısı ve mide yanması ile alakalı olan sorunlar oldukça fazla meydana gelir. Bebek ultrason ile detaylı bir şekilde sık sık gözlemlenir. Buna rağmen suyunuz geldiğinde, kanamanız olduğunda ya da bebek hareketlerinde azalma olduğunda mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir. Uzman ultrason ile detaylı bir şekilde bebek ile alakalı olan hareketleri gözlemler

9 Aylık Gebelik Döneminde Neler Olur?

Doğum sancıları her an başlayabilir ve bebek her an gelebilir. Doğum kasılmalarının düzenli aralıklar ile gelmesi gerekir. Ağrılar ve kasılmalar düzenli şekilde geliyorsa ve dinlenmek ile geçmiyorsa bebek geliyor demektir. Bunun için vakit kaybetmeden hastaneye gitmelisiniz. Bebek sağlığı ve kendi sağlığınız için bu durumda vakit kaybetmemek önemlidir.

Bebeğin Gelişimi

Gebelik döneminde 9 ay içine girilmesi hem bebekler hem de anne adayı için rötuş ayı anlamına gelir. Son ayın içine girilmesi ile bebekler günlük olarak 30 gram civarında kilo almaya devam ederler. Bu esnada yavrunuzun beyin gelişimi de hızlı bir şekilde devam etmektedir. Yavrularınızın ciltleri ise cilt altı yağı toplamayı bu ayın içinde tamamlar. Bebekler bu cilt altı yağı ile çevresine adapte olacağı ısı dengesini sağlayacaktır.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Oyunuz ilk olacak)

Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...