Akciğer Filmi Nerede ve Nasıl Çekilir, İstanbul Bölgesi Verem Savaş Dispanserleri

Akçiğer filmi çekim işlemleri genelde gögüste bulunan hastalıkların tanısını koymak adına kullanılmaktadır. Bu çekim işlemleri kısa ve hızlı şekilde yapılır.

Akciğer Filmi Nerede Çekilir?

Akciğer filmi ya da akciğer grafisi göğüste var olan hastalıklara tanı koymak adına sık şekilde kullanılan bir uygulamadır. Nefes alma konusunda sıkıntı, yüksek öksürük, batma tarzındaki sorunlarda doktor tarafından akciğer grafisi istenir ve çekilir. Sigara ve alkol kullanımı yapan kişilerde film sık şekilde alınır ve çekilir. Film nasıl çektirilir, nereden görüntü alınır, ne için yapılır tarzında aklınıza takılan tüm detayları uzman ile netleştirebilirsiniz.

Çekim yapılacak olan akciğer grafisi ile plörezi, pnömotoraks, akciğer kisti, akciğer absesi, pnömoni, bronşektazi, akciğer kanseri ve diğer hastalıklar için tanı koyulur. Ayriyeten yakın bölgede bulunan kemik yapıları, göğüs duvarları ve kalp ile alakalı film çekimi de yapılara görüntü alınır. Klasik olan film işlemlerimde bazı lezyonlar organ grafisi ile görüntülenmektedir. Standart olarak çekilecek olan akciğer grafisi uygulaması göğüs hastalıkları sağlık polikliniklerinde çekilir. Sağlık açısından bu çekimler ilk basamağı oluşturur. Çekim ile uzman için gerekli olan bilgiler alınır. Alınan görüntü raporu ile uzman tanı koyar. Uzman organ grafisi dışında gere duyarsa ileri teknoloji tetkikler isteyebilir.

İş için ve spor için akciğer grafisi istenir. Akciğer grafisi nereden alınır, sgk hastanelerinden, özel görüntüleme merkezlerinden, dispanserilerinden iş için sağlık raporu, spor için sağlık raporu ve akciğer röntgen raporu alınır. Film nerede çekilir ve bu film ile sağlık raporu nereden alınır, aile hekimine gittiğiniz de organ röntgeni çektireceğinizi söylediğinizde verem savaş dispanserine yönlendirme yapar. Bu şekilde çekim işlemi yapılır ve sağlık raporu nereden alınır, aile hekiminden alınabilir.

Film Çekim Yerleri Nerede ve Nasıldır?

Akciğer filmi sağlık sorunları olduğunda, iş yerleri için, yurtlar için ve spor lisansı için istenir. Ayrıca iş yerlerinde rutin olarak sağlık taramalarında sağlık raporu için istenir. Çekilecek olan filmde ciğerler ile alakalı detaylar yer alır. Çekim özel hastanelerde, devlet hastanelerinde, görüntüleme merkezlerinde ve verem savaş dispanserlerinde yapılır. Alınan görüntü detayları ile raporu verilir.  Verem savaş dispanserinde ücretsiz olarak çekim yapılmaktadır.  bu kuruluşlarda Sgk aranmamaktadır. Özellikle evlilik için çekim işlemleri daha sık yapılmaktadır. Özel hastanelerde ise Sgk’sı olan kişilere indirim uygulaması yapılır. akçiğer grafisi nereden alınır, kişiye ve vaktine kalmış bir durumdur. Özellikle İstanbul bölgesinde çekim yapan verem savaş dispanseriler içinde;

Taksim Dispanseri

Telefon: 0212 249 29 74

Adres: Sağlık Sk. No:33 Taksim İstanbul

Ümraniye Dispanseri

Telefon: 0216 316 24 18

Adres: Atatürk Mh.Mandıra Cd. Melek Sk. No:4 Ümraniye İstanbul

Zeytinburnu Dispanseri

Telefon: 0212 582 11 79

Adres: N.Paşa Mh.64.Sk. No:62 Zeytinburnu İstanbul

Bahçelievler Dispanseri

Telefon: 0212 441 69 91

Adres: Eski Londra Asfaltı Adnan Kahveci Bulvarı No:1 Şirinevler Bahçelievler

Beşiktaş Dispanseri

Telefon: 0212 327 79 86

Adres: Köprübaşı Sk.No:23 Beşiktaş İstanbul

Kartal Dispanseri

Telefon: 0216 353 44 52

Adres: Aras Sk. Kızılay Bulvarı No:1 Toprakyol Kartal İstanbul

Esenler  Dispanseri

Telefon: 0212 508 88 05

Adres: Davutpaşa Cd. Dursun Karagül İşhanı No:30 D:2 Esenler İstanbul

Kadıköy Dispanseri

Telefon: 0216 336 02 29

Adres: Söğütlüçeşme Cd. Dispanser Sk. No:7 Kadıköy İstanbul

Pendik Dispanseri

Telefon: 0216 491 79 00

Adres: Doğu Mh. Florya Sk. No:9 Pendik İstanbul

Maltepe Dispanseri

Telefon: 0216 441 33 23

Adres: Girne Mah. Narlıdere Cad. No:23 Maltepe İstanbul – Cevizli

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...