Pet/ CT çekimleri Hangi Hastanelerde ve Görüntüleme Merkezlerinde Yapılır?

Pet- ct çekim işlemleri birçok hastanede ve görüntüleme merkezinde yapılır. Önemli olan işlemlerin uzmanlar ve deneyimi olan kişiler tarafından yapılmasıdır.

Pet Çekim Merkezleri

Kanser hücrelerin teşhis edilmesi, evrelenmesi, yaygınlığının ne durumda olduğunun belirlenmesi ve doğru tedavi edilmesi için Pet ct çekimi yapılır. Pet ct çekimi hastanelerde bilgisayarlı tomografi uygulaması ile birleştirilerek birçok hastalığın tanı koyulmasında tıbbi anlamda görüntüleme sağlar. Kanser hastalıklarında büyük ölçüde fayda sağlar. Bunun yanı sıra kalp hastalıklarında, enfeksiyonlarda ve ateşli hastalıklarda da teşhis konulmasında yardımcı olur.

resim-1059

Pet çekim işlemleri özel üretim cihazı ile çekilir. Çekimin yapılabilmesi için en azından 6 saatlik bir açlık gerekir. İlk olarak çekimin yapılabilmesi için hastanın açlık kan şekeri ölçümü yapılır. Bu ölçüm sonuçları istenilen seviyelerde ise damar yolu açılarak kişiye radyoaktif madde enjekte edilir. Yapılacak olan çekim genelde İstanbul, Ankara ve İzmir bölgesinde yoğun şekilde yapılmaktadır.

İstanbul bölgesinde bulunan hastanelerde çekim cihazı ile uygulama yapılır. Hastanelerin tam teşekküllü olması bu anlamda dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Özellikle aşağıda bulunan merkezler İstanbul bölgesinde en çok dikkat çekenler arasında;

  • Lifemed Tıp Merkezi

Bağdat Caddesi Plaza 215 No: 191/A 34730 Çiftehavuzlar – Kadıköy / İstanbul Tel; 444 54 33 Fax: 0 216 468 5599 Burada son teknoloji cihazı kullanımları yapılır. Hastalar tarafından tercih edilen merkezlerin içinde yer alır. Ayrıca görüntüleme yapan personel son derece deneyimli ve konusunda uzmandır. Cihazlarından kaynaklı olarak fiyatları oldukça yüksektir.

  • Emar Med Tanı ve Görüntüleme Merkezleri

Adres; Deniz Abdal Mah. No:117 (Kızılay Kan Merkezi Karşısı) Çapa – Fatih / İSTANBUL

Tel; 0(212) 585 85 61 – 62, Fax; 0(212) 585 85 32- Pet görüntülemesi dışında diğer sistemlerde mevcuttur. Merkezde hangi görüntüleme cihazı var, görüntüleme yapan personelin konusunda deneyimi var mı tarzındaki bilgiler için telefon ile detay alınabilir.

Ankara ve İzmir Bölgesinde Pet Görüntülemesi Merkezleri ve Fiyatları

Fiyatlar merkeze ve hastaneye göre değişkenlik gösterir. Bu merkezler özel olarak hizmet veriyorsa kesinlikle fiyat sorulmalıdır. Çünkü hizmet dâhilinde ve yapılacak olan görüntülemeye göre fiyat aralıkları farklıdır. Bu şehirlerde görüntüleme merkezleri nerelerde ve nasıl yapılır,

Ankara

  • Medicana Internatıonal Ankara Hastanesi

Adres; Söğütözü Caddesi,2165 Sokak No:6 Söğütözü Ankara Tel: (312)292 92 92 hastane olmasından dolayı çıkan sonuçlar neticesinde uzman doktorlar ile tedavi sürecini devam ettirme olanağı var. Fiyatları çekime ve ne tarz bir çekim istendiğine göre değişir. Kadrosunun sağlam olmasından ve hizmetinin üst düzey olmasından dolayı pahalıdır.

  • Visart Tıbbi Görüntüleme Merkezi Manyetik Rezonans Görüntüleme Dijital Röntgen Adres; Cinnah Caddesi No:68 06680 Çankaya- Ankara

Telefon: +90 312 442 2308, Faks: +90 312 439 7308- Hastalar tarafından çok en tercih edilen merkezlerin içinde yer alır. Ayriyeten görüntüleme yapan personel konusunda deneyimli ve uzmandır.

  • Sono Nükler Tıbbi Görüntüleme Tahlil Laboratuarı

1359 Sokak No: 6/1 Alsancak İzmir Tel;  0232 463 0593 İzmir’in en yoğun olan görüntüleme laboratuarı içinde yer alır. Bu merkezde En son teknoloji cihazlar kullanılır. Bölgenin pahalı olan merkezleri içinde yer alsa da en sağlam hizmeti sağladığı için tercih edilir.

Devlet hastanelerin bazılarında ve tıp fakültelerinde de uygulama yapılır. Buralarda uygulama SGK’lı olan kişilere ücretsiz şekilde yapılmaktadır ama yoğunluktan kaynaklı olarak ileri tarihlere görüntüleme günü verilir. Bundan dolayı insanların ilk tercihi özel hastaneler ve görüntüleme merkezleridir. Çekimler kaliteye, cihazlara ve personele önem vermek gerekir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 51 vote, average: 3,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 3,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...

Soru - Cevap

Mustafa özen16.01.2017

Merhaba hocam ben tokat dan yazıyorum, üniversite hastanesine gittim PET filmi çekileceğimi söylediler ama 3 ay sonraya sora verdiler en kısa zaman da nerede çektirebilirim? yardımcı olur musunuz?

Makale Editörü Ayşe KorkmazMustafa bey merhaba,
Pet film çekimi için özel kurumlardan yardım alırsanız kısa süre içinde çekim yaptırabilirsiniz. Bunun için ekstra ücret ödemeniz gerekir. Yapılacak olan işlem niteliğine göre fiyatlar da değişmektedir.
Geçmiş olsun

Soru ekle

Sorunuz: