Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi, Cİhazları ve İletişim Bilgileri

Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi İzmir Alsancak’da hizmet veren bir sağlık kuruluşudur. Emar ve tomografi ihtiyaçlarınızı tecrübeli doktor kadrosu ile karşılayabilirsiniz.

Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi çağdaş teknolojiyi uygulayan ve tecrübeli kadrosuyla hizmet veren bir kuruluştur.

Kuruluş ve Tarihçe

Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi 1995 senesinde Dr. Fuat Güldal’ın kurduğu merkez İzmir Alsancak’da hizmet vermeye başlamıştır. Halen de aynı adreste hizmet vermeye devam eden Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi, 1420 Sok. 78/A adresinden sağlık alanında her tür yenilikçi görüntüleme hizmetini vermeye devam etmektedir.

Dr.Vahit Özener ile birlikte 1998’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Bölümü’nden ihtisas almasına müteakip radyoloji uzmanı olarak çalışmaya başlamış, 2006 yılında ekibe Dr. Tahir Safa Taktakoğlu katılmış ve 2009 yılında da Dr Murat Uygur ve Dr. Ali Gemalmaz’ın da hekim kadrosuna katılması ile birlike hastalara hizmet vermeye çok daha güçlü bir biçimde devam etmiştir.

Merkez Özellikleri ve Mevcut İmkanlar

Merkezde bulunan cihazları şu şekilde sıralamak mümkün;

TESLA MRG

1.5 Tesla makinesinin iki katı ve açık MRI tarayıcılarının gücünün 10 ila 15 katı olan bir manyetik alan oluşturarak olağanüstü bir anatomik ayrıntı verir. 3T tarafından ortaya çıkarılan artan görüntü netliği, beyin, omurga ve kas-iskelet sistemini ilgilendiren patolojik koşullar için özellikle yararlıdır.

Open MRG

Özellikle Klostrofobi olan kişiler için daha uygun olan bir modeldir ve metalik protez nedeniyle diğer cihazlarda tetkik alamayan kişiler için uygundur.

MR

Anjiyografik incelemelerin yapıldığı standart ve teknolojik olarak üstün bir cihazdır.

64 KESİT BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ

Kroner hastalıkların tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır.  Daha ince kesitlerle ve çok daha hızlı sonuçlar vermesi sayesinde erken tanı için önemli bir cihazdır.

DİJİTAL RONTGEN

Dijital röntgen sayesinde çok daha hızlı sonuç alınabilmekte ve hastaların daha az ışına maruz kalması sağlanabilmektedir.

MAMOGRAFİ- MEME ULTRASONOGRAFİ

Ktle tanısında daha net sonuç alımı için önemli bir tıbbi cihazdır

DOPPLER ULTRASONOGRAFİ

Venküler yapılara yönelik daha yüksek çözünürlükler sunmaktadır.

KEMİK DANSİTOMETRİ

Daha düşük dozda X ışını ile sonuç alımında önemli bir cihazdır.

4 BOYUTLU ULTRASONOGRAFİ

3 Boyutlu görüntünün hareketli olarak elde edilmesine imkan sağlayan bu cihaz sayesinde öellikle gebelik süreçlerinde tanılar daha net ortaya konmaya başlanmıştır.

Adres ve İletişim bilgileri

1420 SOK. NO:78 / A / ALSANCAK KONAK / İZMİR

Şirket Adı : BARIŞ TIBBİ GÖRÜNTÜLEME MERKEZİ

Telefon numarası : (0232) 463 34 99

Fiyatları

Fiyatlar bölümüne göre değişiklik gösterebileceğinden,randevu alımı esnasında randevu alınan bölüm ile ilgili fiyat bilgisi alınabilmektedir.

Randevu ile zaman planlamanızı daha net yapabilirsiniz.

barisgoruntuleme.com üzerinden de görüşlerinizi, isteklerinizi randevu taleplerinizi iletmeniz mümkündür.

Alsancak’daki merkeze bizzat giderek de merkezi gezebilirsiniz.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 51 vote, average: 2,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 2,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...