Histeroskopi Ameliyatı Son Yılın Güncel Fiyatları

Vajinal yol üzerinden rahim boşluğunun ve rahim ağzının takip edilmesi sonrasında rahmin iç bölümünü optik görüntüleme özelliği olan bir cihaz ile görüntüleme işlemi olarak adlandırılan histeroskopi operasyonunun son yıl için güncel fiyatları hakkında detaylı bilgilendirmeler.

Histeroskopi Nedir?

resim-2014

Görüntüleme özelliği olan bir cihaz ile rahim içine girilmesiyle birlikte rahim içinin ve orada bulunan tüplerin izlenmesinin tanı ve tedavi amacıyla gerçekleştirilmesi işlemi histeroskopi olarak adlandırılmaktadır. Rahim içinin birebir görüntülenmesini sağlayan yöntemde olası hastalıkların tanısı ve tanı sonrasında tedavisi şekillendirilmektedir.

Tanısal amaçlarla gerçekleştirilen histeroskopi uygulamasında nadiren hayatı tehdit eden komplikasyonlar görülebilmektedir. Yüzde bir veya iki oranlarında operatif histeroskopilerde komplikasyon ortaya çıkabilmektedir. Sık görülen komplikasyonlardan birisi rahim delinmesidir. Fakat işlem sırasında ortaya çıkan rahim delinmesi durumlarının çoğunda başka bir cerrahi müdahale gerekmeden kendi kendine iyileşme gözlenmektedir.

Görüntülenmenin net bir şekilde sağlanabilmesi amacıyla rahmin genişletilmesi için kullanılan sıvılar da bazı komplikasyonların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Sıvılar nedeniyle ortaya çıkan komplikasyonlar arasında solunum güçlüğü, alerjik reaksiyonlar, pıhtılaşma problemleri, vücut ısısında düşme ve akciğerde sıvı birikimi gibi durumlar gösterilebilir. Operasyon sırasında karın içi bölgesinde kanama ve yaralanmalar hem ciddi hem hayatı tehdit edebilen komplikasyonlar arasında sayılsa da nadiren görülmektedir.

Nadiren de olsa ciddi komplikasyonların görülebiliyor olması nedeniyle histeroskopi uygulamasında konusunda deneyimli ellere, uygun ekipmanların bulunduğu hastane ortamlarında gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir. Devlet hastanelerinde de gerçekleştirilebilen uygulamanın fiyatı özel hastaneler arasında da çok farklılıklar göstermektedir. 

Histeroskopi Ameliyatı Fiyatları

Rahim içinin görüntülenmesi amacıyla tercih edilen ve hastalıkların tanısının sonrasında tedavisinin amaçlandığı histeroskopi ameliyatı sosyal güvenceniz olması durumunda özel hastanelere çok ufak masraflarla devlet hastanelerinde gerçekleştirilebilmektedir. Histeroskopi fiyatı detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İnsanlarda pahalı olanın her zaman daha iyi olacağı düşüncesi hakim olsa da bu birçok alanda insanların gereksiz yere maddi anlamda zorlanmalarına neden olmaktadır. Uzmanı gerek dijital ortamda gerek yakın çevrenizden araştırarak tavsiyeler doğrultusunda devlet hastaneleri aracılığıyla da gerçekleştirebileceğiniz histeroskopi ameliyatlarında özel hastanelere kıyasla çok daha ekonomik sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Histeroskopi ameliyatı konusunda ücreti bir kenara bırakıp özel hastanelere yöneldiğimizde ise 2014 verileriyle 2016 ve son olarak 2017 verilerini karşılaştırdığımızda birbirinden farklı fiyatlar ortaya çıkmaktadır. Ameliyat fiyatlarının illere ve uygulamaların gerçekleştirileceği hastanelerin fiyat politikalarını göre değişiklikler gösterebileceği kesinlikle unutulmamalıdır.

Örneğin büyük şehirlerdeki İzmir Histeroskopi Ameliyatı fiyatları ve İstanbul Histeroskopi Ameliyatı fiyatları ile Aydın Histeroskopi Ameliyatı fiyatları arasında farklılıkların ortaya çıkması çok normaldir. Acıbadem gibi fiyat politikasıyla standartların birkaç tık üstünde olan hastanelerde güncel histeroskopi ameliyatı fiyatları 10.000 TL üzerinde olurken standart bir özel hastanede fiyatlar 1000 TL`den başlayarak artarak devam edebilmektedir.

Histeroskopi ameliyatı komplikasyonları arasında aşırı düzeyden kanama, ateş ve aşırı şiddetli karın ağrısı gibi durumlar yaşanabileceği bu bu gibi durumların sıkıntısız bir şekilde atlatılabilmesi için ister devlet hastanesi olsun ister özel hastane olsun fiyatı göz ardı edilmeli ve konusunda deneyimli hastaneler tercih edilmelidir.

Fakat unutulmaması gereken en önemli nokta 1000 TL`ye histeroskopi ameliyatı olan hastalar içinde de çok daha yüksek ücrete memorial histeroskopi operasyonu geçiren hastalarda da mutlu olanlar bir hayli fazladır. Histeroskopi ameliyatı bazı kurumlarda başkaları için ufak bir servet olarak görülen ücretlerin ödenmesiyle sonuçlanabilmektedir. 

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 1,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...