Hamile Olanlar Sintigrafi Çekimi Yapılan Kişilerle Aynı Ortamda Durabilir mi?

Merhaba annem 20 gün önce troit sintigrafisi çektirdi. Gebe olduğum için halan yanına gidemiyorum. Bu radyasyon ne kadar sürede vücuttan atılıyor. Gitmemde bir sakınca var mı?

Değerli okurum merhaba,

Sintigrafi çekimlerinde alınan radyasyon dışında insanların yaşamlarını etkileyen bir sorun bulunmaz. Test esnasında damar yolu ile enjekte edilecek olan maddeler etki eder. Bunların etkisi de kısa zaman içinde kendiliğinden geçer. Yine de uygulama sonrasında nelere dikkat edileceği konusunda uzmanınız ile detaylı şekilde konuşmanız gerekir. Uygulama ile birlikte vücudunuzda radyasyon konusunda artış gözlemlenir. Her insan tarafından bilinen ve halk arasında sıklıkla uygulanan toprağa ayağa basma yöntemini anneniz uygulamalıdır. Bunun yanı sıra sizinde 15 ila 20 gün boyunca annenizde uzak durmanız gerekir. Ayrıca annenizin sık sık banyo yapması, bol bol su içmesi sifonu iki kez çekmesi, elleri ile vücuduna idrar değmemesine dikkat etmesi, ellerini sık şekilde yıkaması ve sık şekilde tuvalete çıkması gerekir. Anneniz evinde kaktüste bulundurmalıdır. Kaktüs radyasyonu çekmek konusunda etkilidir. Ayrıca terlediği zaman kıyafetlerini çıkartıp bekletmeden yıkaması da önemlidir. Olabildiğince uzak durmak hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından gereklidir. Bu aşamada annenizi biraz yalnız bıraksanız bile sonrasında sorun yaşamazsınız.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...