Tomografi Çekiminden Sonra Radyasyon Konusunda Neler Yapılmalıdır?

2 hafta önce böbrek taşı aldırmak için kapalı ameliyat oldum öncesinde tomografi ultrason röntgen çekildim 1kaç sefer. Bugünde iş yerinde ciğer filmi çekildim. 2 hafta sonra bir ameliyat daha geçireceğim aynı bölgeden. Muhtemelen aynı işlemler bir daha tekrarlanacak. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım?

Berat bey merhaba,

2 hafta önce böbrek taşı aldırmak için kapalı ameliyat oldum. Öncesinde tomografi ultrason röntgen çekildim 1kaç sefer. Bu günde işyerinde ciğer filmi çekildim. 2 hafta sonra bir ameliyat daha geçiricem aynı bölgeden. Muhtemelen aynı işlemler bir daha tekrarlanacak. Ne önerirsiniz ne yapmalıyım?

Sağlık adına yaptırmış olduğunuz tüm işlemlerde radyasyon bulunmaktadır. Sağlık için gerekli olduğundan tekrar çektirmeniz gerekeceği için alınan radyasyonu vücuttan atmak sizin için önemli olmalıdır. Yapılacak olan uygulamaların yanında mutlaka doğal ve sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Radyasyon için son dönemlerde özellikle evlerde kaktüs tutulmaktadır. Kaktüs radyasyon etkilerini azaltma özelliğine sahiptir. Ayrıca devamlı olarak bol düzeyde oksijen bulunan ortamlar tercih etmeniz radyasyonun zararlarını en alt seviyeye indirecektir. Bunların yanı sıra bol bol su içmek ve sık sık banyo yapmak da size destek sağlar.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...