Beyin MR Sonuçların Açıklanması – Acil sorum var

Merhaba. Yaklaşık 3 yıl önce başımın sağ üst tarafında bir yanma oldu. Aradan 2 gün geçtikten sonra başımın üstünden boynuma kadar bir yanma oldu. O an ölüyorum sanmıştım fakat geçtikten sonra kendimi iyi hissettim ve doktora gitmedim.(Yanlış yaptığımı farkındayım.) Yaklaşık 1 ay önce mr için gün aldım ve geçtiğimiz pazar mr çektirdim. Kulağımdaki çınlamalar sanki hep yaşadığım şeylermiş gibi geldiği için çok fark etmemiştim bile fakat 1.5 içinde çok artmaya başladı. Sormak istediğim şu. Hala kafamın içinde yer yer şişmeler hissediyorum. Artık dayanamayıp bir doktoru aradım ve mr sonucumu pazartesiye kadar bekleyemeyeceğimi söyledim. Çünkü randevuyu da cumaya vermişlerdi. Pazartesi gel bakarım dedi. Sonra yarın için istedim yarın yokum dedi. Aradan 5 dk geçti beni aradı ve ismimi soy ismimi sordu. 5 dk sonra da arayıp beyin mr sonucumun normal olduğunu söyledi. Yani bir sürü şey yaşıyorum ve şu an da yaşamaktayım. Başımın üstünde şişmeler, başımın arkasında ve boynumda yanmalar. Kulak çınlamam da 3 yıl önce yaşadığım şeyden önce yoktu. Kulak burun boğaza gittiğimde yaklaşık 1 ay önce dışsal bir şeyin gözükmediğini söyledi.

Sormak istediğim şu. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Ben kendimi tümöre hazırlamıştım. Ve normal sonucuna hala inanmaya çalışıyorum nedense. Çünkü başımda hiç bir şey yaşamıyor değilim. Mr filmini (baş ağrısı ve görme bulanıklığı) olarak çektirdim. Acaba böyle çektirdiğim için mi bir şey gözükmedi yoksa ben hala iyi olduğuma inanmaya çalışıyorum ki o zaman şu an başımın tepe bölümünde iç tarafta ki şişlik durumu nedir. Pazartesi tekrar gideceğim kendi doktoruma. Sormak istediğim şu. Mr çektirdim, sonucu normal dedi. Yani normal insan başına mı sahibim ben şu an. İnanmakta güçlük çekiyorum. Başka bir şekilde baktırma gibi bir durum var mı. Gözden bir şey kaçması mümkün mü? Teşekkür ederim.

Merhaba,

Çekilen emar sonuçlarında bir sorun olsaydı belli olurdur. Baş ağrısı ya da görme bulanıklığı olarak çektirmeniz bir şeyi değiştirmeyecektir. Siz zaten kendi psikolojinizi ve kendinizi tümör çıkacak diye hazırlamışsınız. Buda emar sonucunun temiz çıkmasında sizi şüpheye düşürmektedir. Kendi psikolojinizi yormamak adına kendinizi rahatlatmanız ve uzmanınız ile detaylı bir şekilde konuşmanız gerekmektedir.

Makale değerlendirmesinde sizin de katkınız olsun1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
(1 Oy, Ortalama: 5,00 Toplam 5, Oy)
Yaptığınız oylama bu makalesini değerlendirmek ve sonuçlara göre yenilemek için kullanılacak.
Loading...